Кам’янцем зацікавилися з далекого Азербайджану
14 серпня відбулася зустріч міського голови Михайла Сімашкевича з головою Міжнародного Альянсу Азербайджану Ельмаром Мамєдовим. Під час розмови обговорили питання залучення інвестицій, розвитку туризму між нашими країнами, започаткування спільних проектів.Кам’янцем зацікавилися з далекого Азербайджану
14 серпня відбулася зустріч міського голови Михайла Сімашкевича з головою Міжнародного Альянсу Азербайджану Ельмаром Мамєдовим. Під час розмови обговорили питання залучення інвестицій, розвитку туризму між нашими країнами, започаткування спільних проектів.

Серед інвестиційних проектів надзвичайно гостя зацікавив проект бальнеологічного курорту у Кам’янці-Подільському. За його словами, великий потік азербайджанців щороку приїжджає на оздоровлення до Трускавця. Натомість, якби таку оздоровчу здравницю створити у Кам’янці, який має 7 свердловин мінеральних вод, неповторну історію, архітектурну спадщину, без перебільшення завоював би першість серед інших відомих туристично-оздоровчих центрів.

Для довідки:
На початку XIX ст. в м. Кам\’янці-Подільському жив лікар Шагін, який в 1804 р. захистив у Віденському університеті докторську дисертацію \”Про мінеральну воду у м. Кам\’янець-Подільський”. До 1806 р. він лікував хворих на сечо-кам’яну хворобу водою з мінеральних джерел, що виходили на схилах Тринітарського провулку. Крім того на подвір’ї свого будинку Шагін створив лікувальний басейн з мінеральною водою, що виходила з скали по вул. Бабушкіна. Ідеї Шагіна, на жаль, не знайшли підтримки ні з боку місцевих губернських властей, ні медичного департаменту царського уряду.

У кінці 80-х років згідно проекту \”Укргеокаптажмінвод” в Кам\’янці-Подільському були пробурені 8 свердловин глибиною від 137 до 540 м. В залежності від глибини свердловин виявлено хлоридно-натрієві води високої мінералізації з підвищеним вмістом брому; сульфатно-гідрокарбонатна магнієво-кальцієва вода малої та середньої мінералізації. Після розпаду СРСР дослідження мінеральних вод та буріння нових свердловин припинилися, проте на території міста залишилось дві свердловини, які можуть давати для використання мінеральну воду.

11 серпня 2008 року ТОВ \”Гермеон” (м. Хмельницький) дало підтвердження стосовно внутрішнього та зовнішнього застосування цих мінеральних вод, а Кам\’янець-Подільське родовище мінеральних вод визнано підготовленим до експлуатації.

Мінеральна вода може застосовуватись для лікування хвороб опорно-рухового апарату, серцево-судинної, нервової, травної, ендокринної, сечо-статевої систем, дерматитів. Потужність наявних свердловин становить 107 кубічних метрів води на добу.

Зважаючи на наявні ресурси мінеральних вод та рекреаційні можливості міста, міська рада розробила інвестиційний проект по створенню в місті бальнеологічного курорту. Пропонується створити лікувально-оздоровчу інфраструктуру з використанням мінеральних вод.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього