«Ваш син у міліції», — так розпочинають розмову із потенційними жертвами шахраї. З початку року на такий «гачок» аферистів потрапили більше двох десятків кам`янчан

Кам'янчани не ведуться на телефонних шахраїв

Кам'янчани не ведуться на телефонних шахраїв

«Ваш син у міліції», — так розпочинають розмову із потенційними жертвами шахраї. З початку року на такий «гачок» аферистів потрапили більше двох десятків кам`янчан. У відповідь правоохоронці розгорнули активну профілактичну роботу через засоби масової інформації. І ось маємо позитивний результат.
Шахраї часто телефонують громадянам і представляються працівниками правоохоронних органів. Далі розповідають про те, що близька людина або скоїла ДТП, або її затримали з наркотиками тощо і пропонують залагодити проблему за певну винагороду. Граючи на людських почуттях, зловмисникам вдається витягти з кишень потерпілих чималенькі суми.
За допомогою ошукані громадяни ідуть до справжніх міліціонерів. Проте, відверто кажучи, такі злочини значно важче розкрити, ніж, до прикладу, класичні крадіжки, адже зловмисники практично не залишають слідів: телефонують із прихованих номерів, оформлюють банківські рахунки на підставних осіб і т. д. Зважаючи на усе це, у боротьбі із шахрайствами правоохоронці Кам’янця-Подільського вирішили зробити акцент на профілактичній роботі. І це дало результат.
— Минуло тижня до Кам’янець-Подільського міського відділу міліції надійшло п’ять звернень від кам`янчан про телефонні дзвінки псевдоміліціонерів, — розповів т.в.о. начальника Віталій Козярук. — Однак ніхто з громадян не перерахував гроші шахраям. Зателефонувавши на лінію «102», люди пересвідчились, що їх рідних ніхто не затримував. Таким чином вони зберегли власні кошти і не дали змоги шахраям довести злочинні наміри до кінця.

УМВС України
в Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту