Кам'янчанка підкорила Європу весільними сукнями
Торгова марка весільних суконь кам’янчанки Тетяни Цвігун «Розмарин» гідно представила не лише рідне місто, але й Україну на міжнародній виставці «Bridal Fashion» у Варшаві 27-28 червня.Кам'янчанка підкорила Європу весільними сукнями
Торгова марка весільних суконь кам’янчанки Тетяни Цвігун «Розмарин» гідно представила не лише рідне місто, але й Україну на міжнародній виставці «Bridal Fashion» у Варшаві 27-28 червня. Про це повідомляє Хронікер.

Ярмарок весільної моди проходить у Польщі щорічно. Однак цього року поряд із європейськими виробниками весільного одягу вперше був представлений бренд «Rozmarin&Tetiana Tsvigun». Крім того, на виставці про себе заявила й нещодавно заснована пані Тетяною європейська торгова марка «Korona Bridal Fashion Group», яка працюватиме на теренах унії. Зареєстрована в Іспанії, вона має право представляти свій весільний товар на території 32 європейських країн. Може робити замовлення в Україні, а також постачати європейську сировину.
Колекції із 60 суконь різного крою, дизайну та силуету, які продемонстрували обидві фірми Тетяни Цвігун, припали до смаку європейським знавцям весільної моди. До українського стенду, який розміщувався на 120 кв. м, підходило чимало замовників. У результаті «дітища» пані Тетяни отримали диплом виставки. Але найголовніше – пропозицію, від якої було просто неможливо відмовитися.
Кам'янчанка підкорила Європу весільними сукнями
Організатори національного конкурсу «Королева Польщі», який проходитиме у листопаді, запропонували «Розмарину» одягнути польських красунь у вечірні сукні. А потім і «королеву», котра поїде в Маямі уже на світовий конкурс. Крім того, про кам’янецьку фірму дізнається вся Польща, адже її рекламу транслюватимуть на головних телеканалах країни.
– На ринку весільної моди ми працюємо багато років, з 2000-го. «Розмарин» – одне з перших підприємств з виробництва весільних суконь, яке відкрилося у Кам’янці. Увесь цей час 90% нашої продукції експортувалося до Росії. Однак після Майдану політика зробила свою справу і ми втратили дуже багато замовлень, – розповідає Тетяна Цвігун про причини виходу фірми на європейський ринок. – Нами перестали цікавитися. Загалом, як і іншими українськими виробниками весільних суконь. Були думки на деякий час припинити діяльність в цьому напрямку. Але терпіння і праця все «перетирають».

Розуміла, що з України ніхто просто так імпортувати в європейські країни сукні не буде. Тому вирішила не гаяти часу. Я їздила Польщею, Чехією, Німеччиною, Словаччиною. Ходила їхніми весільними салонами. Вивчала, яку сукню на ринку вони хочуть бачити, і чи можемо ми конкурувати з ними за якістю та дизайном.
Відношення в Європі до українського товару не дуже добре. Там вважають, що наше не відзначається якістю. Беручи участь у виставці, ми постаралися зробити все, аби цей стереотип змінити.
Не очікували такого практичного зацікавлення та позитивної реакції європейців. Клієнти відзначили високу якість наших суконь. Вони перевіряли кожен шов, приводили моделей для примірки. В результаті отримали багато замовлень. І це – той перший крок, який був зроблений нашим підприємством для виходу в Європу.
Усі ці роки дизайнером і проектантом весільних суконь ТМ «Розмарин» була пані Тетяна. Однак успіху вона завдячує всій команді, яка допомагає оживити всі проекти і втілити їх у життя.
Кам'янчанка підкорила Європу весільними сукнями
«Це – четверта і найважча криза у житті підприємства. В один прекрасний момент ми залишилися без роботи, – говорить Тетяна Олександрівна. – Але дуже хотіли «прорватися», щоб матері з такими золотими руками могли навчати своїх дітей в гарних університетах, щоби кожен залишився на своєму робочому місці. Зараз думаємо про створення нових. Адже нам потрібні англо,- польсько- та німецькомовні працівники, щоб напряму спілкуватися з європейськими клієнтами.

Тому раджу всім українським бізнесменам готуватися до виходу в Європу, оновлювати технології, вивчати конкурентів. Бо втративши російський ринок, є шанс вийти на більш широкий.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього