Кам'янець-Подільський МЦЗ проводить активну роботу щодо реалізації проекту ДЦЗ "Підбір персоналу та професійне навчання під замовлення ІТ-сфери"Останнім часом попит на ІТ–спеціалістів в нашій країні набирає обертів. В умовах жорсткої ринкової конкуренції роботодавці думають про своє майбутнє, яке неможливо без інформаційних технологій. Серед найбільш затребуваних спеціальностей – програмісти, веб-програмісти, менеджери інформаційно-технічних проектів.Останнім часом попит на ІТ–спеціалістів в нашій країні набирає обертів. В умовах жорсткої ринкової конкуренції роботодавці думають про своє майбутнє, яке неможливо без інформаційних технологій. Серед найбільш затребуваних спеціальностей – програмісти, веб-програмісти, менеджери інформаційно-технічних проектів.

За прогнозами, протягом найближчих років кількість нових офіційних робочих місць у сфері програмного забезпечення зросте приблизно на 30-40%, що стимулює розвиток інформаційних технологій. Таким чином, ІТ–сфера підніметься десь на 45%.

Українські фахівці сьогодні мають всі можливості для створення власних проектів, а не просто виконання посередніх завдань іноземних замовників. Все це можливо завдяки розумній державній політиці, а саме, зниженню податкового навантаження на представників інформаційної діяльності. Адже після деякої корекції ЗУ «Про особливості оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції», українські програмісти отримали можливість вийти з «тіні». Це сприяє тому, що все частіше будуть створюватися легальні підприємства та робочі місця і таким чином ІТ–сфера зможе залучити нові зарубіжні і вітчизняні інвестиції для свого розвитку.

Наказом Державного центру зайнятості від 19.04.2012 №35 передбачено проведення пілотного проекту «Підбір персоналу та професійне навчання під замовлення ІТ–сфери», який був спрямований на апробацію механізму взаємодії державної служби зайнятості та роботодавців ІТ–сектору щодо забезпечення сфери інформаційних технологій кваліфікованими кадрами та модернізацію підходів у справі з роботодавцями.

З метою реалізації даного завдання у Кам’янець-Подільському МЦЗ організована планомірна системна робота. У 2012 році в місті, єдиний на всю область, відкрився тренінговий центр «Регіон ІТ», який був націлений на підготовку фахівців у сфері розробки програмного забезпечення та їх працевлаштування. На відкритті був присутній міський голова М.Сімашкевич і високе представництво ІТ–фахівців з усієї України. В подальшому було підписано угоду про співпрацю центру зайнятості з ТзОВ «Регіон ІТ».

Для більш ширшого виявлення потреб в кадрах для ІТ-сфери спеціалістами відділу взаємодії з роботодавцями МЦЗ проведено анкетування 37 ПОУ, що використовують працю ІТ–спеціалістів. В результаті було виявлено 17 вакансій.

Питання можливості працевлаштування та професійного навчання під конкретне замовлення роботодавців за напрямками, що належать до ІТ-сфери, висвітлювалось на засіданнях круглих столів, семінарах з роботодавцями. Разом з тим було проведено ряд заходів по інформуванню клієнтів центру зайнятості щодо розвитку ІТ-індустрії.

Індивідуально при кожній співбесіді з безробітними та на семінарах доноситься інформація про перспективні напрямки ІТ–сфери та актуальні вакансії. Для зручності самостійного опрацювання з матеріалами дана інформація розташована в інформаційно-просторових секторах. Для інформування ширшого кола клієнтів статті щодо ІТ–сфери розміщено в ЗМІ та на WEB-сторінці міської ради.

Спеціалістами центру зайнятості проведено семінари «Від бізнес-ідеї – до власної справи» саме для тих безробітних, які мають відповідну освіту та практичний досвід в сфері інформаційних технологій. В результаті цілеспрямованої роботи 4 особи започаткували власну справу за напрямками: «Ремонт комп’ютерів та периферійного устаткування», «Надання послуг у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем», «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність».

З метою інформування школярів про перспективні спеціальності ІТ-сфери проведено екскурсію учнівської молоді в ДНЗ Кам’янець-Подільський індустріальний коледж. Також під час проведення семінарів «Презентація професії» «Молодь на ринку праці», «Особливості зайнятості молоді», ярмарку професій для учнівської молоді, , висвітлювалося питання про перспективні напрямки ІТ-сфери. Проведено засідання круглого столу за участю представників навчальних закладів, де ВНЗ презентували роботу по залученню молоді до підготовки спеціалістів за напрямами ІТ-сфери. А саме, представники національного університету ім.Івана Огієнка презентували роботу економічного та фізико-математичного факультетів щодо навчання молоді за спеціальностями у цій сфері. Також проведено роз’яснювальну роботу з батьками учнів та педагогічними працівниками ЗОНЗ, в яких взяли участь батьки учнів 11-х класів ліцею, гімназії, ЗОШ з математичним нахилом та працівники освіти.

Директор МЦЗ Н.Постова взяла участь у нараді, що проходила під головуванням міського голови за підтримки Хмельницької ОДА з питань розвитку галузі інформаційно-комунікативних технологій у Хмельницькій області. Мета заходу – формування сприятливих умов для розвитку галузі ІКТ в регіоні, підвищення ефективності системи професійної освіти, організація ефективної взаємодії між органами державної влади, місцевого самоврядування, науковими та освітніми закладами, підприємствами галузі, окремих ІТ-спеціалістів. В нараді взяли участь представники Малої академії наук України, голова Всеукраїнської громадської організації Асоціація вчителів фізики «Шлях до освіти ХХІ», представники рекрутингової агенції (м.Київ), директор «Регіон ІТ» та наші колеги з Рівненського ЦПТО, які презентували надання послуг в сфері підготовки ІТ спеціалістів.

Укладено договір про співпрацю з Кам’янець-Подільським індустріальним коледжем та Кам’янець-Подільським коледжем харчової промисловості, щодо забезпечення підготовки та проведення спільно із спеціалістами центру зайнятості заходів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічних працівників та батьків (в тому числі із проведенням групових профконсультацій з метою виявлення професійно важливих якостей, необхідних для навчання за спеціальностями IT–сфери), залученню студентів ( в тому числі, які навчаються за напрямами IT–сфери) та педагогічних працівників до участі в заходах, що проводяться спільно з центром зайнятості.

В результаті проведеної роботи в 2013 році виявлено 17 вакансій для 12 роботодавців – це адміністратор комп’ютерних систем, інженер-програміст, технік-програміст та інші, з них 14 укомплектовано службою зайнятості. Для більш якісного задоволення потреб роботодавців у кадрах проведено з безробітними три профдіагностичних обстеження та двоє проходили підвищення кваліфікації.

Співпраця з ТзОВ «Регіон ІТ» дає свої результати. Підприємство зареєстроване 10 вересня 2012 року, здійснює розроблення стандартного програмного забезпечення. На даний час працюють 8 осіб. Протягом 2013 року здійснювало заявки про потребу в кадрах, а саме 7 вакансій, з них 3 – спеціалістів ІТ-сфери (програміст системний), відповідні вакансії були укомплектовані службою зайнятості. Разом з цим підприємством в вересні 2013 року було створено нове робоче місце за посадою «завідувач відділу», яка була укомплектована ЦЗ. Згодом, за зверненням роботодавця до ЦЗ, було прийнято рішення щодо надання компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ 30.10.2013.

В січні поточного року укомплектовано 2 вакансії на ТОВ фірму «Ален» за професією «технік-програміст».

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього