Кам’янець-Подільський співпрацюватиме з Німецьким бюро міжнародного співробітництва (GIZ)5 консорціумів українських міст отримають від Німецького бюро міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу в сумі 4 млн. євро.
«Одним зі стратегічних завдань Уряду є використання кращого світового досвіду управління регіонами та впровадження енергозберігаючих технологій. Сьогодні за підтримки Уряду 5 консорціумів українських міст підписали меморандум з Німецьким бюро міжнародного співробітництва для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах». В рамках цього проекту GIZ надасть українським містам технічну допомогу на суму 4 млн. євро», – сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на урочистому підписанні меморандуму.5 консорціумів українських міст отримають від Німецького бюро міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу в сумі 4 млн. євро.
«Одним зі стратегічних завдань Уряду є використання кращого світового досвіду управління регіонами та впровадження енергозберігаючих технологій. Сьогодні за підтримки Уряду 5 консорціумів українських міст підписали меморандум з Німецьким бюро міжнародного співробітництва для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах». В рамках цього проекту GIZ надасть українським містам технічну допомогу на суму 4 млн. євро», – сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на урочистому підписанні меморандуму.

Він зазначив, що за минулий рік завдяки, в тому числі, впровадженню енергозберігаючих технологій, споживання газу на виробництво теплової енергії українськими підприємствами теплокомуненерго зменшено на понад 6%. В регіонах було реалізовано десятки проектів, направлених на енергозбереження. Наразі з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) в Україні вже реалізується 4 великих проекти загальною вартістю понад 3 млрд. грн.

Урядом ведеться робота щодо підготовки до реалізації ще 5 спільних з МФО проектів з модернізації галузі ЖКГ на суму майже 10 млрд. грн. Проекти спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій, підвищення якості муніципальної інфраструктури в містах України, а саме – систем водопостачання та водовідведення, теплопостачання, енергоефективності житлових будинків.

«Нашими стратегічними партнерами у процесі впровадження енергоефективних технологій та модернізації ЖКГ є Федеральне міністерство Німеччини з економічного співробітництва та Німецьке бюро міжнародного співробітництва, з якими ми співпрацюємо в рамках міжнародної технічної допомоги. Я особисто дякую Послу ФРН в Україні Крістофу Вайлю за конструктивний діалог та підтримку наших ініціатив», – сказав Олександр Вілкул.

Керівник Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні Гольгер Нойвегер сказав: «Я дякую українському Уряду за взаєморозуміння та співпрацю. Особливо відзначу активність самих українських областей у впровадженні енергоефективних заходів. Це дуже важливо, оскільки саме регіони є справжніми двигунами розвитку країни. Підписання меморандуму для впровадження проекту «Енергоефективність у громадах» дасть поштовх не тільки економічному розвитку українських регіонів, але й соціальної сфери. Німеччина і надалі буде підтримувати проекти розвитку України».

Подальшим продовженням української співпраці з GIZ є проект «Енергоефективність у громадах», меморандум про впровадження якого підписаний містами-учасниками 6 лютого 2014 року. У рамках проекту в результаті двоетапної конкурсної процедури, яка тривала з жовтня минулого року, GIZ та Мінрегіоном для участі було відібрано 5 консорціумів українських міст у такому складі:
• місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия;
• Полтавська обласна державна адміністрація та міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;
• Дніпропетровська обласна рада та міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;
• місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
• місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк.

Головним завданням проекту «Енергоефективність у громадах» є посилення ролі місцевого самоврядування у підвищенні енергоефективності в Україні, у тому числі впровадження енергозберігаючих технологій у ЖКГ. Проект планується реалізувати до кінця 2016 року.
«В рамках модернізації галузі ЖКГ подальша співпраця з GIZ має бути спрямована на розробку та впровадження системи ефективного енергетичного розвитку міст та залучення іноземних, у тому числі німецьких компаній в житлово-комунальну сферу. У тому числі стратегічним напрямком є залучення інвесторів на основі державно-приватного партнерства», – сказав О.Вілкул

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього