Кам'янець розширює культурні кордони
Ще зовсім недавно «квітка на камені» найбільше славилася туристичним потенціалом. Тепер культурна столиця Поділля знана ще й як оперна. На черзі – відродження літературного життя.Кам'янець розширює культурні кордони
Ще зовсім недавно «квітка на камені» найбільше славилася туристичним потенціалом. Тепер культурна столиця Поділля знана ще й як оперна. На черзі – відродження літературного життя. Нині над цим активно працюють члени ГО «Stone Island». У вересні вони планують організувати в Кам’янці-Подільському міжнародний культурний форум. Про це повідомляє Хронікер.

ГО «Творче об’єднання художників та письменників «Stone Island»» офіційно існує більше півтора місяця. За цей час воно випустило збірку прози «Сни Аурінії» та перше міжнародне літературно-мистецьке видання «WHITE PHOENIX» накладом у 500 примірників. Журнал умістив твори як українських письменників, так і мовою оригіналу представників Білорусі та США; рецензії, інтерв’ю. Представлена й перекладна література польських і англійських авторів з ілюстраціями до неї.

– Не виключено, що ще щось видаватимемо під цим трендом. Ми хочемо підтримувати талановиту молодь, розширюючи культурні кордони через співпрацю з європейськими колегами. Громадська організація – оптимальний механізм для цього. Вона відкриває багато можливостей не тільки для засновників, але й її членів, – розповіла голова організації Тетяна Сметанюк.

Одним із проектів «Stone Island» стане проведення культурного форуму «Кам’яний острів», на зразок львівського видавничого. Він включатиме кілька платформ: наукову, мистецьку, літературну, театральну і туристичну. Упродовж трьох днів – 25, 26 і 27 вересня – на кількох майданчиках Старого міста, зокрема історичному факультеті, проходитимуть лекції істориків та текстологів, фотовиставки, майстер-класи ілюстраторів, художній пленер, театральні вистави та творчі вечори. Багато подій прийме центральна бібліотека.

Очікується приїзд письменниць Лесі Мудрак, секретаря НСПУ по роботі з молодими авторами (м. Київ), Світлани Дідух-Романенко (м. Бориспіль), яка неодноразово завоювувала нагороди у «Коронації слова» та Лесі Воронюк (м. Чернівці), співавторки перших національних коміксів «Українські супергерої» із презентацією другого випуску. Відбуватимуться також творчі зустрічі з видавцями, авторами та перекладачами. Запрошено українську перекладачку з Філадельфії Тетяну Микич-Турчин та багато інших літературних діячів. До проведення заходу активно долучилися кияни та львівяни. Зокрема, поет та історик Олександр Шеремета, засновник мистецької платформи «SP» та театрознавець Оксана Палій.

– Проведення форуму ми запланували під час долучення нашого майбутнього колективу редколегії до опрацювання заявки на конкурс «Молодіжна столиця Європи-2018». Але місто ввійшло тільки в двадцятку. І ми вирішили провести форум цього року. Тоді ж і презентуємо другий випуск «WHITE PHOENIX», над яким зараз активно працюємо. Плануємо робити журнал щоквартальним. І щоразу – модернізованим. Усі наші креативні ідеї активно підтримує декан мого рідного факультету, історик Володимир Дубінський, – додала історик, журналіст, секретар ГО «Stone Island» Ольга Комарова. Засновниками організації є також літредактори Ольга Зьомко та Інна Мисюра.

– Сьогодні література – дуже багатогранна. Але скільки є читачів, стільки і думок. Останнім часом популярні реалістичні твори – дуже емоційні, над якими хочеться плакати, і модерні, над якими треба добре подумати, щоби зрозуміти, – говорить Тетяна. – Запрошуємо до співпраці усіх молодих авторів. Ми робимо бренд, який би вийшов не тільки за межі Кам’янця, але й України. Можливо, запускатимемо переклади наших творів на англійську чи польську.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього