На Хмельниччині з початку року зафіксовано 62 пожежі, які виникли внаслідок підпалів
Особливо гостро ця проблема постає сьогодні, коли люди, в тому числі і фермери, самовільно підпалюють поля для знищення післяжнивних залишків, не враховуючи те, яку шкоду приносять навколишньому середовищуНа Хмельниччині з початку року зафіксовано 62 пожежі, які виникли внаслідок підпалів
Особливо гостро ця проблема постає сьогодні, коли люди, в тому числі і фермери, самовільно підпалюють поля для знищення післяжнивних залишків, не враховуючи те, яку шкоду приносять навколишньому середовищу, повідомляють у прес-службі УМВС України в Хмельницькій області.

Щоб активізувати боротьбу з пожежами в екосистемах та досягти більшої злагодженості дій у цьому напрямку, в УМВС України в Хмельницькій області відбулась координаційна нарада за участі керівництва обласного управління внутрішніх справ, служби з надзвичайних ситуацій, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства і управління з питань цивільного захисту ОДА.
За словами першого заступника начальника ГУ ДСНС України в області Дмитра Бондара, з початку року на Хмельниччині зафіксовано 717 пожеж, із них в екосистемах — 110: 9 — в лісах, 8 — на торфовищах, 30 — це займання післяжнивних залишків на полях і 63 — трави та сухостоїв.
Проведені дослідження показали, що 62 із зазначених пожеж виникли внаслідок підпалів. Зокрема, на сьогодні особливо гостро стоїть питання спалювання післяжнивних залишків на полях, яке завдає значної шкоди довкіллю.
Начальник управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Євген Данилюк з цього приводу зауважив, що зараз закінчується жнивна компанія ранніх зернових і починається підготовка до посіву озимини, тож прогнозовано кількість пожеж на стерні буде збільшуватись. Щоб запобігти негативним наслідкам, до яких це може призвести, потрібно збільшити кількість рейдових груп в районах та активізувати їхню діяльність.
Часто пожежі на полях перекидаються і на лісові масиви, де загасити полум’я значно складніше. Це одна з найсерйозніших проблем, які на сьогодні турбують наших лісівників.
— У зв’язку з відсутністю опадів та спекотною погодою в області вперше склався надзвичайний рівень пожежної небезпеки — 5 клас, — наголосив начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Лісовий. — Але ми мусимо визнати, що 99 % усіх пожеж у лісі спричинені людським фактором. Тому з людьми потрібно працювати, попереджати їх про неминучу відповідальність за протиправні дії.
Учасниками наради було вирішено розробити план спільних дій, погодити графіки чергувань, визначитися з усіма проблемними питаннями та спільно працювати над їхнім вирішенням.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього