Кам`янецькі археологи не байдикують10 грудня на території НІАЗ «Кам’янець» відбулась прес-конференція з підведення підсумків польового сезону 2013 року Дочірнього підприємства «Подільська археологія» Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» інституту археології НАН України.
Дочірнє підприємство «Подільська археологія» розпочало свою діяльність в Хмельницькій області З червня 2008 року. На початку 2012 року за сприянням міського голови Михайла Сімашкевича в місті Кам’янці-Подільському було створено структурний підрозділ цього підприємства – Кам’янець-Подільську постійнодіючу експедицію.Кам`янецькі археологи не байдикують10 грудня на території НІАЗ «Кам’янець» відбулась прес-конференція з підведення підсумків польового сезону 2013 року Дочірнього підприємства «Подільська археологія» Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» інституту археології НАН України.
Дочірнє підприємство «Подільська археологія» розпочало свою діяльність в Хмельницькій області З червня 2008 року. На початку 2012 року за сприянням міського голови Михайла Сімашкевича в місті Кам’янці-Подільському було створено структурний підрозділ цього підприємства – Кам’янець-Подільську постійнодіючу експедицію.
За два роки діяльності експедиції на території міста були проведенні археологічні дослідження на шести ділянках об’єктів відбудови на вулицях Францисканській, Довгій, Кузнечній, Поштовий спуск, площах Вірменський та Польський ринок, в результаті чого було виявлено рештки фундаментів втраченої історичної забудови та значну кількість археологічних знахідок. Значимим для дослідження ранньої історії міста стало виявлення найдавніших фортифікаційних споруд ХІІ-ХІІІ століть. Там же простежено потужний культурний шар давньоруського часу.
Директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур повідомив усім присутнім, що на даний час передано в фонд НІАЗ «Кам’янець» 793 знахідки, серед яких є керамічні вироби, крем’яні та кам’яні знаряддя трипільської культури; посуд, зброя і прикраси давньоруського часу; господарські речі, монети, ювелірні вироби середньовіччя. Ще однією сенсацією стало відкриття експедицією в жовтні-листопаді 2013 року залишків житла Трипільської культури на ділянці за адресою площа Польський ринок, 3/2, яке на сьогоднішній день, за попередніми висновками, може бути найдавнішою спорудою на території міста.
Всі археологічні дослідження виконуються за рахунок коштів забудовників, що здійснюють відтворення втраченої історичної забудови на території НІАЗ «Кам’янець». Основними з них є ТзОВ «Тектоніка», ТзОВ «Панорама-форт», ПП «Аргішт», ТзОВ «Агропромтехніка-Реммайстерня №1».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього