Кандидат на пост головного медика Хмельницького не має програми, але має принципи

Кандидат на пост головного медика Хмельницького не має програми, але має принципи
Борис Ткач виступає проти хамства лікарів та поборів у медичних закладах.Кандидат на пост головного медика Хмельницького не має програми, але має принципи
Громадськості запропонували обговорити Бориса Ткача як начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради.
Нейрохірург з 17 річним стажем і депутат обласної ради від «Свободи» вже вдруге претендує на керівне крісло. Перша спроба була у 2014 році. Тоді лікарі та громада висували його на посаду директора обласного Департаменту охорони здоров’я. Однак, Леонід Прус, який тоді був губернатором, не підтримав таку ініціативу. Засумнівався в компетентності Ткача як управлінця. Сьогодні ж він знову готовий довести, що гідний керівної посади.
На засіданні громадської ради при міськвиконкомі лікар не представив цільової програми. Однак описав чіткі принципи, за якими буде працювати.
«Найперше, на що я звертаю увагу у медичній галузі – це людяність. Потрібно терміново налагоджувати стосунки медиків з пацієнтами і нарешті викорінити це хамство», – каже Борис Ткач.
В той час громадськість зацікавило питання, чи кандидат на посаду головного медика міста розбереться з поборами з лікарнях. А саме з тим, що людей змушують за власні кошти купувати ліки.
«Знаю, що пацієнти часто змушені купувати препарати. І з цим нічого не зробиш. На жаль, наша медицина не може повністю забезпечити усім необхідним. Та, я знаю, є випадки, коли лікарі не розпочинають операцію, допоки їм у кишені не покладеш гроші. Такого не повинно бути, адже для порятунку життя важлива кожна хвилина. А вимагання в лікувальних закладах категорично заборонено», – зазначив Борис Ткач.
Також лікар планує зробити безкоштовним обстеження на магнітно-резонансному томографі.
«Цей апарат був придбаний за кошти місцевого бюджету. То чому хмельничани мають платити гроші за обстеження? Ми це питання піднімали і раніше. Але колишній керівник управління пояснював, що потрібні гроші на його обслуговування. Я вважаю, що ми зможемо впоратись і без них. І магнітно-резонансний томограф для міських жителів має бути безкоштовним».
Також Борис Ткач у своїй промові зазначив, що приділить більше уваги профілактичним заходам. А ще попрацює над доступністю медичної допомоги у Хмельницькому. Серед пріоритетних верств населення – діти, вагітні, соціально-незахищені та люди з особливими потребами.
Представники громадської ради одноголосно проголосували «за» кандидатуру Бориса Ткача на посаду начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міськради.

Залишити відповідь