Керівники Хмельницької митниці Міндоходів провели прес-конференцію на тему новацій у розвитку бізнесуЕкскурсія по митному посту «Хмельницький-Центральний» та подальша прес-конференція дозволила представникам електронних мас-медіа краю «побачити» сучасні тенденції спрощення митних процедур, прозорість проведення митних оглядів вантажів з ознаками ризиків і в цілому роботу на оперативне і якісне сервісне обслуговування бізнес-спільноти Хмельниччини.Екскурсія по митному посту «Хмельницький-Центральний» та подальша прес-конференція дозволила представникам електронних мас-медіа краю «побачити» сучасні тенденції спрощення митних процедур, прозорість проведення митних оглядів вантажів з ознаками ризиків і в цілому роботу на оперативне і якісне сервісне обслуговування бізнес-спільноти Хмельниччини.

Серед сервісних новацій, впроваджених Хмельницькою митницею Міндоходів для покращення ведення зовнішньоекономічних операцій підприємницькою громадою краю, досягнення рівня 97 відсотків електронного декларування експортно-імпортних операцій, що передусім сприяє пожвавленню міжнародної торгівлі, а паралельно позбавляє цей процес корупційних ризиків.

Вагомим позитивом є те, що середній час оформлення однієї митної декларації у 2013 році скоротився у порівнянні з показниками 2012 року на 11 хвилин, що наразі складає 55 хвилин. Втричі зменшилась кількість випадків коригувань заявленої декларантами митної вартості товарів. Суттєвим є й той момент, що при зменшенні кількості проведення митних оглядів до 2 відсотків від загальної кількості оформлень товарів, досягнуто збільшення їх ефективності до 11 відсотків.

Одним із чинників спрощення митних процедур є застосування з червня 2013 року митних декларацій типу «ЕА». Обрання декларантом зазначеного типу декларації дозволяє митним органам проводити оформлення імпортних товарів фактично після перетину ними кордону. Відповідно, після завершення митного оформлення у декларанта відсутня потреба доставляти товари до митниці. Такі товари можуть відразу направлятися до місця їх безпосереднього розвантаження. Наразі митне оформлення із застосуванням декларацій типу «ЕА» уже здійснює 5 підприємств області.

Як зазначив у ході прес-конференції начальник Хмельницької митниці Міндоходів Олексій Бочко, перспективи розвитку партнерських стосунків з бізнесом краю закладені у реалізації стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів на 2013-2018 роки.

«Результатом співпраці з бізнесом є спрямування ним протягом минулого року до бюджету понад 1 мільярда гривень митних платежів. Зрештою, ми маємо ще одне вкрай важливе напрацювання – доброзичливі, конструктивні стосунки. І вони й надалі будуть розвиватися. Адже стратегією передбачається формування зручної та комфортної для платників системи податкового та митного сервісу, яка охоплює конкретні шляхи та напрями впровадження інноваційних електронних сервісів для громадян та бізнесу, зменшення адміністративного навантаження на всі категорії платників та розвиток митної інфраструктури в цілому», – зазначив Олексій Бочко.

На запитання журналістів також відповідав заступник начальника Хмельницької митниці Міндоходів Віктор Жук. Керівники регіонального представництва митниці подякували журналістів за активне сприяння у розвитку інформаційної політики Міндоходів.

За матеріалами: Міністерство доходів і зборів України

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього