«Київстар» тестує міську 3G-мережу в Кам’янці-Подільському
«Київстар» проводить тестування зв’язку третього покоління з покриттям міського масштабу — у Броварах Київської області та Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. У цих містах вже розгорнута 3G-мережа, а технічні спеціалісти проводять її налагодження. Першими в Україні можливість протестувати 3G отримають деякі абоненти, яких оператор запросить до тестування за допомогою SMS.«Київстар» тестує міську 3G-мережу в Кам’янці-Подільському
«Київстар» проводить тестування зв’язку третього покоління з покриттям міського масштабу — у Броварах Київської області та Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. У цих містах вже розгорнута 3G-мережа, а технічні спеціалісти проводять її налагодження. Першими в Україні можливість протестувати 3G отримають деякі абоненти, яких оператор запросить до тестування за допомогою SMS.

Міста Бровари та Кам’янець-Подільський були обрані для першого технічного запуску через готовність мережі та отримання необхідних локальних документів. В місті-супутнику Києва проживає близько 100 тисяч осіб, а в Кам’янці-Подільському — 103 тисячі, серед яких більшість є абонентами «Київстар».

«Щоб якісно налаштувати 3G-мережу, необхідно включити її в масштабах цілого міста — окремих базових станцій недостатньо. Наразі в двох містах ми запустили унікальний та перший в Україні процес — повноцінний технічний запуск мереіж. Завдяки повному покриттю міста абоненти отримають досвід користування 3G без „ривків“ та обмежених зон. В такому режимі пристрій користувача не буде в стані постійного пошуку мережі, а отже, акумулятор гаджету не буде витрачати на це свій заряд. Ми раді вже зараз надати деяким абонентам можливість стати першими тестувальниками 3G в Україні», — коментує Алессандро Ананія, експерт 3G офісу «Київстар».

Налаштування мережі у масштабах міста відбувається в декілька етапів. Спочатку проводиться drive test — об’їзд базових станцій для збору даних. Вони аналізуються, після чого проводиться зміна та налаштування параметрів. Далі — фаза оптимізації з навантаженням мережі трафіком.

Саме тому окрім технічних спеціалістів «Київстар» та компанії-підрядника Ericsson доступ до технології 3G отримають деякі абоненти — для навантаження мережі та створення робочого потоку трафіку. Це близько 2% абонентів міста, які обираються випадково. Така практика застосовується і в інших країнах на етапі запуску мереж нового покоління. Ці абоненти протягом декількох днів отримають SMS-повідомлення із запрошенням протестувати 3G. Для них такий тест буде безкоштовним — це умови некомерційного технічного запуску. Вже зараз деякі абоненти можуть побачити на своїх телефонах позначки 3G, H або H+.

На даний момент 3G у Броварах та Кам’янці-Подільському працює в режимі технічного тестування, без комерційної експлуатації та надання сервісів абонентам. Для цього «Київстар» отримав всі необхідні дозволи від УДЦР та Міністерства оборони України. Після отримання дозволу від регуляторних органів на комерційну експлуатацію в цих городах та повного налагодження мережі, технологія 3G в цьому місті буде доступна всім абонентам «Київстар».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього