Коли власний автомобіль стане доступним для усіх українців?
Сьогодні навіть потримана автівка – це предмет необхідності та розкоші одночасно.Коли власний автомобіль стане доступним для усіх українців?
Сьогодні навіть потримана автівка – це предмет необхідності та розкоші одночасно.

Економічна нестабільність, девальвація гривні, підняття цін призвели до того, що пересічний українець з середньостатистичним заробітком не може собі дозволити власний транспортний засіб. Різкий та значний зріст ціни на Євро теж значно відбивається на сумі податку, адже саме в цій валюті він встановлений.
Аби зменшити вартість авто, що було вже в експлуатації, народні депутати запропонували внести певні зміни в українське законодавство. У законопроекті номер 2823 пропонується встановити мінімальний збір, розмір якого залежатиме від типу пального та об’єму двигуна. Це відчутно знизить ціну та зробить ринок вживаних авто більш доступним для українців.
\”Ми орієнтуємось на Європу, тому маємо взяти європейський досвід – доступне 5-річне авто за 1500-2000 євро. Вважаю, що цей законопроект просто необхідно підтримати. Адже він спрямований на забезпечення потреб незаможних верств населення, оскільки пропонує знизити ставку акцизного збору на недорогі та старі автомобілі. Тим паче варто звернути увагу і на те, що альтернативи автомобілів власного виробництва в Україні майже немає\”,- зазначає народний депутат України фракції \”Блок Петра Порошенка\” Андрій Шинькович.
Відповідний законопроект не внесли до порядку денного через лобістів вітчизняного автопрому та імпортерів. В той час коли падіння ціни ніяк не стосуватиметься нових, імпортних, автомобілів. А щодо власного виробника – то і він не кожному українцеві по кишені.
Ігнорування цього законопроекту, на думку Андрія Шиньковича, не лише робить особистий автотранспорт для громадян мрією, а не реальністю, а й суперечить тому, що Україна прямує до Європи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього