Депутати Теофіпольської районної ради та місцеві активісти звинувачують «місцевого князька», директора цукрового заводу та колишнього депутата Хмельницької обласної ради Вадима Лейві у розкраданні державних надр.

Кажуть, на Теофіпольщині роками тоннами вивозять пісок із кар’єрів без жодних документів. Люди періодично зупиняють ешелони вантажівок, пишуть заяви до правоохоронних органів, але ті вперто не бачать складу злочину.

Депутат Теофіпольської районної ради Сергій Мороз:

Ще рік тому мною з місцевими волонтерами та активістами було зупинено кілька вантажівок з піском просто біля кар’єру. Викликали міліцію, яка зафіксувала факт, але понині дії тих, хто вивозив пісок без належних документів не були кваліфіковані прокуратурою, як злочин. Більше того – ті особи, які возили пісок, так і далі його вивозять. І це при тому, що тодішній прокурор Теофіпольщини клявся – усе буде по закону. Але справу згодом відправили до архіву

Активісти таку бездіяльність правоохоронців пов’язують з эдиним фактом – без жодних дозволів пісок з кар’єрів на території Теофіпольщини вивозять підконтрольні Вадиму Лейві підприємства.

Активісти кажуть:

Вадиму Лейві в районі належить майже все – більшість підприємств, чимало земель у нього в оренді, ставки теж його… Користуючись своєю безмежною владою, він вирішує будь-яке питання. На нього тут ні влада, ні поліція, ні прокуратура не мають жодного впливу

Новий керівник Теофіпольської поліції Сергій Ступчинський радить не згадувати про колишню справу. Каже, наразі є нове провадження за фактом розкрадання піску в районі, і його вже скоро можуть передати до суду.

Підтверджує це і прокурор Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігор Берехтенко, який здійснює нагляд на Теофіпольщині:

Справа зараз не в одній машині вивезеного піску, ми знайшли більше. Зупинили дві вантажівки. Наразі техніка заарештована, пісок теж оглянутий і арештований.   Але звідки саме цей пісок покаже експертиза. Маємо дізнатися – з якої він копалини, державного чи місцевого значення. Далі будемо робити висновки.

Місцеві депутати та активісти мало сподіваються вже на те, що прокуратура та поліція проявлятиме активність у цій справі. Утім, кажуть, вони продовжуватимуть боротися, аби у їхньому районі закону дотримувалися усі без винятку.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього