Колючі "іммігранти" з Арізони у Кам’янці-Подільському
Недоторканні, сірі, одинокі рослини дикої природи штату Арізона українська емігрантка зі Штатів Аркадія Оленська-Петришин перетворила у своїх картинах на яскравих, оригінальних, життєлюбнихКолючі "іммігранти" з Арізони у Кам’янці-Подільському
Недоторканні, сірі, одинокі рослини дикої природи штату Арізона українська емігрантка зі Штатів Аркадія Оленська-Петришин перетворила у своїх картинах на яскравих, оригінальних, життєлюбних. Виставку «Світ кактусів» з останнього періоду творчості художниці презентували в актовій залі НІАЗ «Кам’янець».

Сама авторка трагічно загинула 1999 року, коли їй було всього 65. Родом зі Збаразького району, 1944-го дівчинка разом із батьками виїхала в Америку, де закінчила Гантер Коледж зі ступенем бакалавра з мистецтва. Знана в культурному житті української громади Нью-Йорка, Аркадія працювала художнім редактором журналу «Сучасність». Її роботи побачила та ж Америка, Канада, Бельгія, Китай, трохи запізно Україна.
Колючі "іммігранти" з Арізони у Кам’янці-Подільському
Колючі "іммігранти" з Арізони у Кам’янці-Подільському
Цікавилась усім: натюрмортами, пейзажами, людьми і рослинами, час від часу змішуючи та поєднуючи тематики, техніки. Якщо перший період її творчості можна назвати міфологічно-символічним, другий – абстрактно-експресивним, третій – абстрактно-фігуративним, четвертий – фігуральним (людина на тлі природи), то останній – кактусовим.

Після поїздки до Пуерто-Ріко, художниця в дусі Еміля Золя починає цікавитись єднанням із природою. Її яскраво кольорові картини дощового лісу, тропічних дерев, рясних квітів, листя – щось нове в мистецтві. Свій стиль вона знаходить, коли два тижні подорожує Арізоною з її екзотичною рослинністю. Аркадію приваблюють кактуси – різноманітної форми, пишної краси. Художниця бачить їх не одноманітними, а яскравими, чорно-білими, виконаними в техніці офорту (різновид гравюри на металі). Що вражає ще більше.

Картини, які привезли до Кам’янця представники національного заповідника «Замки Тернопілля», охоплюють усі періоди творчості Аркадії Оленської-Петришин. Але найбільше тут кактусів: тих самих – арізонських з українським колоритом.

Відвідування виставки – безкоштовне.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього