Консолідація усіх депутатів в місцевій раді - шлях до ефективної роботи на благо виборців
Нове виборче законодавство дало можливість обрати нових представників місцевих органів влади. До обласних, районних, міських сільських та селищних рад цього разу депутатів обирали українці вже за партійними списками.Консолідація усіх депутатів в місцевій раді - шлях до ефективної роботи на благо виборців
Нове виборче законодавство дало можливість обрати нових представників місцевих органів влади. До обласних, районних, міських сільських та селищних рад цього разу депутатів обирали українці вже за партійними списками. Як повинні працювати новообрані депутати, та чи виправдав себе новий Закон «Про місцеві вибори» – своїм баченням поділився народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» – Андрій Шинькович.
Сьогодні головне завдання новобраних депутатів обрати голів відповідних органів. Як Ви оцінюєте хід цього процесу на Хмельниччині?
– Вибори керівництва районних рад на Хмельниччині показали, що процес не координований обласною владою. Добре це чи погано? На мою думку добре. На Хмельниччині, а я думаю, що така ситуація в більшості регіонів, 25 жовтня став днем визволення області від адміністративного ресурсу і колуарщини. Ще одним результатом початку роботи новоутворених районних рад став розкол місцевих еліт, створення умов для конкурування, особистої неприязні, конфронтації тих, хто раніше не мав для цього причин.
Новоспечені органи влади обирали за новим Законом про місцеві вибори. Чи виправдав він сподівання, на Вашу думку?
– Новий закон про місцеві вибори довів свою нездатність привести справжніх народних обранців. Адже депутатами стали не ті, хто зайняли перші місця на округах, а ті, хто посів і третє і четверте місця. Тобто більшість виборців обрали одну людину, а в місцеву раду прийшла людина, за яку проголосувала меншість.
Ви співголова політичної сили «За конкретні справи», яку в Хмельницькій обласній раді це найбільша депутатська група – 19 депутатів, з чого, на Вашу думку, потрібно починати роботу?
Перше, місцеві еліти мають об’єднатись в районних та міських рада не залежно від партій, через які депутати прийшли в органи місцевого самоврядування. Зробити це потрібно через створення широких об’єднаних коаліцій. Велика помилка керівників партій на місцях – управління діями своїх депутатських груп. Дайте місцевим депутатам попрацювати. Це серйозні і досвідчені люди.
Друге, потрібен зв’язок народних депутатів України від мажоритарних округів з місцевими депутатами і в першу чергу керівництвом районних та міських рад, не можна закладати на початку нової каденції місцевих рад конфронтацію. Ні до чого доброго вона не призведе. Має бути злагоджена робота депутатів усіх рівнів.
Говорячи про перспективи слід відзначити, що закон про місцеві ради довів нездатність методики і можна сьогодні зробити висновок: краще за мажоритарну виборчу систему немає нічого. Закриті партійні списки, відкриті партійні списки – це спосіб управління депутатами. Ніколи депутат будь-якого рівня не буде підзвітний своїм виборцям, допоки ми не ліквідуємо \”списочництво\”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього