Кооператори Хмельниччини співпрацюватимуть з італійцями
Це засвідчили підписанням Протоколу у Хмельницькому на Міжнародній конференції.Кооператори Хмельниччини співпрацюватимуть з італійцями
На Хмельниччині селяни навчаються гарно заробляти, об\’єднуючись у кооператив. Восени на своїх паях вони засіяли близько тисячі гектарів спельти. Тоді ж у 50 селах почали здавати молоко ледь не удвічі дорожче, ніж у середньому по всій Україн. До того ж, мають змогу безкоштовно штучно осіменяти корів, а в подальшому за гарною ціною реалізовувати телят. Усе тому, що витіснили посередників, об’єднавшись у Перший національний аграрний кооператив (ПНАК). Що Хмельничина на правильному шляху, наголосив доцент Папського Григоріанського університету, Президент Українського Кооперативного Альянсу Зиновій Свереда. ВІн разом із директором Ради кооперації у регіоні Венето Девідом Маркіорі взяв участь у Міжнародній конференції щодо можливостей та перспектив кооперативного руху, яка відбулась в обласному центрі. До них долучився волонтер Корпусу миру США Марек Тамашевскі. Останні поділились світовим досвідом діяльності кооперативів.
Позитивних подільських реалій додали хмельницькі сільгоспвиробники, члени ПНАК Василь Міракін та Олег Білявець. Директор кооперативу Анатолій Онищук констатував, що вже вдалось об’єднати 2, 5 тисячі однодумців у 300 сільських громадах і спрогнозував, що після посівної кампанії кількість членів кооперативу збільшиться в рази. Відтак, керівник окреслив плани на рік. Вони значною мірою зорієнтовані на переробку, доробку й пакування сільгосппродукції.
На початку минулого століття кооперативи, організовані Митрополитом Шептицьким, неймовірно зміцнили економіку Західної України. Свою підтримку сучасного кооперативного руху на конференції засвідчили голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний та заступник голови ОДА Влодимир Кальніченко. Чимало програм відзначили для себе, як перспективні і варті уваги звичайні селяни і фермери. Серед гостей конференції їх було кількасот.
Директор БФ «Зміцнення громад» Тетяна Василик разом з іншими учасниками конференції обговорили особливості та історичне підґрунтя кооперативного руху в Україні. Зосередились на значенні кооперативів не лише для економічного, а й соціального та культурного розвитку Хмельниччини.
На завершення підписали Протокол співпраці між кооператорами України та Італії.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього