Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук відреагував на закиди міністра екології Остапа Семерака, який його розкритикував за ліквідацію департаменту екології та природних ресурсів.

Свою позицію очільник області виклав на сторінці у “Фейсбуці”.

За словами Корійчука, проблеми в екології Хмельниччини виникли через постійні конфлікти двох структур – обласного департаменту екології та державної екологічної інспекції в області. Обидві ці структури є імпотентними, вважає керманич краю.

“Де була Державна екологічна інспекція, коли Сатанівська селищна рада своїм рішенням у 2012 році забирала береги в річки Збруч? Де інспекція і департамент, коли безконтрольно бурять артезіанські свердловини і фактично вручаються у водоносний горизонт? З 2015 року проблема з водою болюча не лише для подолян, а і для усіх українців. І як вона вирішується? Дозволяється безконтрольне розкрадання артезіанської води, а це надра. Яка структура веде облік артезіанських свердловин? А спецдозволи на водокористування видаються на ліво і на право”, – заявив губернатор.

“Де ці дві структури, коли землі природно-заповідного фонду стають приватною власністю? Я був у Вас (звернувся Корнійчук до міністра Семерака) на прийомі 5 разів, просив вплинути і врегулювати ситуацію. У результаті ми маємо те, що маємо. Очільник Державної екологічної інспекції, якого ваші попередники хоча б пробували звільнити (а він тричі поновлювався на роботі через суди і фактично впродовж 4 років перебуває на лікарняному, а обов’язки керівника Інспекції виконує юрист), і далі прикриває бізнес своїх доньок. І директор Департаменту, і начальник екологічної інспекції у Хмельницькій області – доларові мільйонери. Один прийшов на держслужбу зі спорту. Він там заробив ці гроші? Хіба в Україні спорт такий прибутковий? Другий знищив державне підприємство! Для чого вони на посадах? Принаймні моє рішення є реальною спробою розібратись у цьому всьому”, – переконаний очільник Хмельниччини.

Корнійчук зазначив, що обласний департамент екології роками на ліво-право роздавав дозволи на викиди, зокрема, для випалювання деревного вугілля у “кущових” умовах. Він каже, що саме чиновники департаменту екології дозволили палити вугілля за 10-15 метрів від житлових будинків.

“В Хмельницькій області необхідно змінити усіх без виключення екологів, інакше тоді усі реформи та закони лишаться декларативними папірцями, які будуть і далі ігнорувати”, – вважає голова ОДА.

Голова Хмельницької обласної адміністрації Олександр Корнійчук від часу свого призначення на посаду неодноразово звертався до Міністра екології Остапа Семерака з проханням звільнити з посади головного екологічного інспектора області Віталія Гуменюка за бездіяльність та корупцію. А 20 вересня цього року Олександр Корнійчук підписав розпорядження про ліквідацію обласного департаменту екології та природних ресурсів. Функції у сфері управління та охорони навколишнього середовища губернатор планує передати департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Подейкують, що займатися екологією області Корнійчук хоче доручити “своїй” людині. У стінах обласної адміністрації називають ім’я Руслана Якубаша, колишнього державного екологічного інспектора з Кам’янця-Подільського. Останній був звільнений за наказом Віталія Гуменюка після скандалу з вирубкою та нищенням природоохоронної пам’ятки – Смотрицького каньйону в Кам’янці-Подільському. Тоді Руслан Якубаш зайняв принципову позицію та викрив корупційні оборудки Гуменюка з владою міста.  Нищення Смотрицького каньйону вдалося зупинити, але винні у цьому й досі не понесли жодного покарання.

Джерело: Незалежний громадський портал

Також по темі

Міністр екології Семерак “подав урок” Корнійчуку: попросив Генпрокуратуру перевірити факти можливих порушень при видачі дозволів

Міністр екології Остап Семерак звернувся до Генеральної прокуратури України