Кожна друга гривня бюджетної компенсації на Хмельниччині відшкодовується в автоматичному режимі
З початку року виробникам та експортерам Хмельниччини з державного бюджету відшкодовано 189,9 мільйона гривень податку на додану вартістьЗ початку року виробникам та експортерам Хмельниччини з державного бюджету відшкодовано 189,9 мільйона гривень податку на додану вартість.
Кожна друга гривня бюджетної компенсації на Хмельниччині відшкодовується в автоматичному режимі
У тому числі за рахунок процедури автоматичного відшкодування ПДВ платникам податків відшкодовано понад 110 мільйонів гривень. Це на 72 мільйони, або у чотири рази більше, ніж було відшкодовано «автоматом» протягом аналогічного періоду минулого року.
Разом з тим за повідомленнями-рішеннями зменшено або ж відмовлено у бюджетному відшкодуванні суб’єктам підприємницької діяльності на загальну суму 28 мільйонів гривень. Як правило, це результат участі різного роду групах ризику та тіньових схемах з метою формування схемного податкового кредиту.

Стратегічним ударом по тіньових схемам застосування фіктивного податкового кредиту стало прийняття Кабінетом Міністрів України порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, який набирає чинності з 1 січня 2015 року Документ визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

«Прийнятий порядок електронного адміністрування бюджетоформуючого ПДВ став продуктом врахування позиції легальних виробників та сумлінного бізнесу. Без сумніву, електронізація адміністрування ПДВ підвищить ефективність роботи як фіскальної служби, так і прискорить отримання бізнесом державної компенсації. Водночас суб’єктивний фактор в питання відшкодування ПДВ буде повністю виключено. А це знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактора й відповідним чином знизить рівень корупції», – зауважив керівник регіонального представництва Державної фіскальної служби в області Мар’ян Зеленецький.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього