Кремлівська пропаганда б'є рекорди з брехні
Вже більше року Кремлівська пропаганда інтенсивно використовує всі канали комунікації. Крім телебачення та інших традиційних ЗМІ величезний масив інформації вкидається і через нові медіа – соціальні мережі і блогосферу.Кремлівська пропаганда б'є рекорди з брехні
Вже більше року Кремлівська пропаганда інтенсивно використовує всі канали комунікації. Крім телебачення та інших традиційних ЗМІ величезний масив інформації вкидається і через нові медіа – соціальні мережі і блогосферу.
Кожен зустрічав сторінки \”ВКонтакте\” де останнім часом публікують мальовані картинки про \”братские славянские народы\”, \”Поддержи ДНР\” тощо.
Можна говорити про те, що, як мінімум на п’яти майданчиках відбувається робота проросійських інтернет-провокаторів, так званих путінських ботів і тролів. Це блог-платформа Livejournal.com (Живий журнал), мікро-блоггінговая мережа Twitter, а також соціальні мережі Вконтакте, Однокласники і Facebook.
З даних платформ три мають американське походження (Livejournal.com, Twitter і Facebook), дві – російське (Вконтакте і Однокласники).
Над створенням та розширенням таких груп працюють тисячі «Інтернет тролів», які працюють цілодобово та отримують за створення негативного іміджу України заробітну плату.
Про це докладно розповідає радіостанція «Свобода» журналістам якої вдалося вперше поговорити з екс-«ботом» Маратом Буркхардом.
«Середня зарплата на «фабриці троллів» – 45 тисяч рублів (приблизно 16 500 грн – ТК). Стільки платять за виконання норми в 135 коментарів. Робочий день триває 12 годин, потім денну зміну змінює нічна. Співробітники працюють за графіком два через два дні», – повідомив екс-«бот».
У спеціальному офісі крім відділу коментарів, де працює постійно 20 чоловік, є відділи картинок, «Живого Журналу», відео і так далі. Є також відділи українською та англійською мовами; там зарплата від 65 тисяч (23 800 грн – ТК) і вище. Всього сорок кабінетів, в кожному приблизно по 20 чоловік. Відділи між собою не дружать, дружба не заохочується.
«Для правдоподібності співробітники відділу коментарів розбивається на смислові трійки. Перший виступає критично, а двоє інших опонують йому – обов\’язково один картинкою, а інший посиланням. Ланцюжок «злодій-картинка-посилання» є обов\’язковою.», – зазначає блогер.
Коментар повинен бути не менше 200 символів. Все, що пишуть тролі, проходить постійний ідеологічний контроль. За помилки і провини начальство викликає «на килим», може звільнити. Начальство «тролів» – це «тролі», які зробили собі кар\’єру на цій же «фабриці». Зарплата у них 70-80 тисяч рублів (25 600 – 29 300 грн).

Україна і світ вже визнають, що не були готовими до такої масованої інформаційної атаки з боку російських пропагандистів, тому тільки зараз починають виробляти дієву стратегію по протидії гібридній війні.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього