Куди подались нардепи від Хмельниччини?
Пройшло вже більше двох тижнів з моменту офіційного початку роботи Верховної Ради України 8-го скликання. Це дозволяє зробити певні висновки щодо діяльності дев’яти народних депутатів, які прямо чи опосередковано представляють Хмельниччину в оновленому парламенті.Куди подались нардепи від Хмельниччини?
Пройшло вже більше двох тижнів з моменту офіційного початку роботи Верховної Ради України 8-го скликання. Це дозволяє зробити певні висновки щодо діяльності дев’яти народних депутатів, які прямо чи опосередковано представляють Хмельниччину в оновленому парламенті.
Отож, шість із дев’яти народних депутатів від Хмельниччини (Гвоздьов, Мацола, Мельник, Мельниченко, Шинькович, Ксенжук) увійшли до широкої правлячої проєвропейської коаліції. Інші троє (Лабазюк, Бондар, Герега) – скоріш за все, також були б у коаліції, якби не те кляте голосування 16 січня. Але хто б і де там не був, все-рівно можна впевнено говорити, що усі ці депутати поки що підтримують політичний курс президента і прем’єра. Зокрема, всі вони голосували за призначення уряду, президію парламенту та розподіл парламентських комітетів.
Деякі експерти стверджували, що «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» зазнав серйозного фіаско по мажоритарці Хмельниччини, але чи справді це так? Адже чотири із семи наших мажоритарних народних обранців зараз входять в однойменну фракцію в новому парламенті. Інші троє – люди цілком до неї лояльні. І тут скоріше їх не беруть (причину я вже назвав), ніж вони туди не хочуть.
Входити в президентську фракцію завжди було модно і вигідно. Це може підтвердити кам’янчанин Володимир Мельниченко, адже при колишній владі він був у фракції «Партії регіонів». Щоправда, Мельниченко із дружиною публічно вийшов із неї майже одразу після кривавого розгону Євромайдану. Цей вчинок був гідним і, як виявилося згодом, вдалим та далекоглядним. Зараз нардеп потрапив до комітету з питань правової політики та правосуддя.
Одразу після оголошення результатів виборів пішли чутки, ніби у президентську фракцію увійдуть власник «Епіцентру» Олександр Герега та його підопічний Андрій Шинькович. І тут стало зрозуміло, чому «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» не виставляв свої кандидатури в цих округах. В ситуації з Герегою це точно нічого б не змінило, а от по округу Шиньковича – хто зна. Свободівці говорять, що команда президента зовсім не допомагала Ігорю Сабію на цих виборах. Шинькович отримав місце заступника голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. У фракції «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» йому варто побажати тільки успіхів. Хотілося б, щоб людина виконала свої зобов’язання перед громадою і плідною роботою на окрузі забезпечила собі авторитет не гірший, ніж у позафракційного Гереги, який увійшов у комітет з питань податкової та митної політики.
Із колишнім двічі мером Хмельницького Сергієм Мельником стався якийсь каламбур, хоч подібного від нього варто було чекати. Мером він обирався виключно завдяки підтримці в недалекому минулому найавторитетнішої партії Хмельниччини, але своєю діяльністю він аж ніяк не сприяв підвищенню цього авторитету. Зрозумівши, що на виборах до парламенту партійний бренд буде його тільки тяготити, Мельник пішов самовисуванцем. Його відкрито підтримала «Батьківщина», а інші політичні сили не дуже то й старалися протидіяти. Цікаво зараз зайти на сторінку Сергія Івановича на Офіційному сайті ВРУ, де вказано що пан Мельник входить до фракції «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА», перебуваючи в партії «Батьківщина». Хоча, за свою лояльність до президента він уже «відірвав» собі тепле місце заступника голови бюджетного комітету – чи не найбільш бажаного у ВР.
Львів’янин-пивовар Роман Мацола був єдиним партійним висуванцем, кому вдалося перемогти по мажоритарці Хмельниччини. Він вдало обрав собі округ, де не було серйозних конкурентів. «Блок Петра Порошенка» відкомандирував його в комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Багато кому з його виборців не сподобалося, що він нещодавно вступив у міжфракційне депутатське об’єднання «Закарпаття», але не варто шукати в цьому чогось поганого. В майбутню гіпотетичну «Хмельниччину» він також певно вступить. Подібних депутатських об’єднань наплодиться ще сотня – толку з них все-рівно ніякого.
Автомобільний магнат Михайло Гвоздьов був певно єдиним кандидатом від Хмельниччини, хто міг без всякого остраху очікувати результатів виборів, адже він потрапив у прохідний список «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА». Таке привілейоване становище Михайло Олексійович отримав після плідної роботи на президентських виборах. Гвоздьов увійшов до комітету з питань національної безпеки і оборони. Це дуже успішний підприємець, який, при бажанні, може багато чого зробити для розбудови Хмельниччини.
Давній соратник Яценюка Олександр Ксенжук явно сподівався потрапити до парламенту від «НАРОДНОГО ФРОНТУ», але навряд чи думав, що зробити це буде так легко. Адже результат цієї партії на виборах перевершив усі сподівання. Ксенжук увійшов до комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Певно що саме він тепер буде збирати по області рештки «Фронту змін» і вести їх на місцеві вибори під брендом «НАРОДНОГО ФРОНТУ».
Віктор Бондар і Сергій Лабазюк в досить жорсткій і безкомпромісній боротьбі відстояли своє «місце під куполом». Вони по старій звичці увійшли в депутатську групу мільярдера Ігоря Єремеєва «Воля народу». Ця група досить лояльно ставиться до верхівки нової влади, серйозно розраховуючи увійти до коаліції в разі виходу з неї чинних представників «демократичного табору». Влада спочатку відповідала їм взаємністю і щедро роздала хлібні місця в комітетах, незважаючи на пресловуте голосування 16 січня. Відповідно, Лабазюк став першим заступником голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, а Бондар – заступником голови регламентного комітету. Але здоровий глузд таки переміг і усіх голосувальників за «диктаторські закони» було позбавлено керівних місць в комітетах. Скоріш за все вони залишаться рядовими членами своїх комітетів.
Поки не вдалося знайти інформації, хто умовно відповідатиме за Хмельницьку область у ВР від «Самопомочі», «Опозиційного блоку», «Радикальної партії» і «Батьківщини».
На останок хотілося б щиро побажати успіхів «нашим» нардепам. Хай вони виконають хоча б половину своїх обіцянок і допомагають громаді та українській армії не лише перед виборами.

Олександр Романюк

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього