Ворог з кожним днем нарощує сили на адміністративному кордоні з Кримом

Лічені кілометри до російських збройних сил – як хмельницькі прикордонники патрулюють адмінрубежі з КримомЛічені кілометри до російських збройних сил – як хмельницькі прикордонники патрулюють адмінрубежі з Кримом

За кілька кілометрів – збройні формування Російської Федерації. Ворог з кожним днем нарощує сили на адміністративному кордоні з Кримом.
Зі сторони материкової України прикордонні загони, які вдень і вночі охороняють свої позиції. Ми продовжуємо серію репортажів про південні кордони нашої держави. Сьогодні – про найбільш небезпечні ділянки, де дійсно видно ворога.
Провокації та маневри збройних сил Росії – до всього цього наші прикордонники уже звикли. Якщо кілька місяців тому тут було по-справжньому гаряче, то зараз дії ворога на окупованій території більше нагадують оборону.

Неозброєним оком з цієї ділянки адмінкордону можна бачити розташування російських військ. Наметове містечко, бронетехніка, постійні рухи. Росіяни реагують на будь яке переміщення на материку. Навіть приїзд нашої знімальної групи викликав пожвавлення з того боку. БТР окупанта на шаленій швидкості рухається в нашому напрямку. Щоправда зупиняється біля застави прикордонного намету і ховається. Прикордонники розповідають – до таких дій уже звикли.
По той бік у росіян чимале скупчення військової техніки – БТРи, Гради, Тигри, багато автомобілів. Наші прикордонники постійно доповідають про усі рухи ворожих сил. А на цій заставі помітити війська без спеціальної техніки неможливо. Лише російський прикордонний пункт. Щоправда час від час до умовної лінії кордони можуть під’їжджати автомобілі. Також з метою провокації.
Якщо російські військові відверто кордони не порушують, то цивільні час від часу це роблять. Прикордонники таких затримують і передають спеціальним службам, в основному – СБУ.
Ще одна застава. За 5 кілометрів – також збройні сили Росії. Вони постійно маневрують і нарощують свою кількість. Проте поки тут відносно спокійно. Прикордонники висловлюють слова підтримки хлопцям, які зараз перебувають на сході країни, адже дійсно відбуваються воєнні дії.
З більшості позицій наших прикордонників можна спостерігати за підприємством Титана, яке розташоване в Армянську. Щоправда, сам завод не працює на повну потужність через відсутність водопостачання з материкової України. На його території також розташувались російські військові. Фактично усі дамби контролюються нашими прикордонниками. Наприклад, ось ця застава.
Пост обладнаний окопами, хлопці вже потроху готуються навіть до зими. З цієї точки можна під прикриттям спостерігати не лише за дамбою, але й за рухом автомобілів до одного з пропускних пунктів.
У хлопців є бронежилети 4-го класу, облаштоване місце для відпочинку. Місяць тому росіяни й тут поводили себе агресивно – піднімали у повітря військові гелікоптери. Ще одна дамба і ще один пункт спостереження та охорони кордону розташований біля насосної станції, яка перекачує воду на содовий завод. Підприємство належить одному з українських олігархів. Застава поблизу мис Утора, або як його називають кримчани Джангар, одна з найнебезпечніших. Російські війська помітні неозброєним оком.
Ворожа сторона останнім часом займає оборону, вздовж Сиваського лиману будують окопи для військової техніки, кілька днів тому перекопали дамбу. Півтора місяці тому на територію, контрольовану українськими прикордонниками, залітали вертольоти, одного разу навіть зависали над заставою. Поблизу прикордонників розташований батальйон територіальної оборони ЗСУ. Завдяки взаємодії з ним ворожий гелікоптер обстріляли.
На цій заставі хлопці чергують по три доби, мобілізовані після цього мають кілька днів відпочинку і мають змогу повернутись додому. А прикордонники розташувались у звичайному будинку, який наприкінці березня придбали за спонсорські кошти. Поблизу господарства збудували окопи, фактично за кілька місяців прикордонники облаштувались. Допомагають хлопцям і місцеві жителі.
Ще наприкінці березня після вимушеного переїзду з Криму на цю територію прикордонній службі доводилось усе створювати фактично з нуля. Зараз керівництво впевнене – до середини осені усі пункти, блокпости, застави будуть укомплектовані на найвищому рівні. А останні події в країні тільки сприяли підняттю і без того високого морального духу прикордонників.
Відступати далі вже нікуди, обіцяють стояти до кінця. Провокацій противника не бояться, більше того – його просто ігнорують. Проте у випадку чого – готові боронити рідну землю до останнього. Віримо, що такого випадку все ж не буде.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту