Легальні трудові відносини як запорука соціальної захищеності хмельничан
В контексті проведення важливих економічних реформ в Україні невідкладним є питання легальних трудових відносин та державного соціального страхування. Адже порушення законодавства саме у цих сферах завдають великої шкоди економічній системі нашої державиЛегальні трудові відносини як запорука соціальної захищеності хмельничан
В контексті проведення важливих економічних реформ в Україні невідкладним є питання легальних трудових відносин та державного соціального страхування. Адже порушення законодавства саме у цих сферах завдають великої шкоди економічній системі нашої держави.
Саме для того, аби зменшити та ліквідувати ризики, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням та максимально легалізувати трудові відносини, у 2013 році на Хмельниччині створено у форматі консультативно-дорадчого органу обласну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Впродовж 2014 року було проведено чотири засідання робочої групи. За минулий рік за результатами перевірок контролюючих органів зареєстровано 484 суб’єкти підприємницької діяльності, 882 трудових договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками та 46 трудових договорів з найманими працівниками у юридичних осіб, які раніше працювали нелегально. Реалізація вжитих в області заходів дала змогу вивести з «тіні» 1412 осіб.
Важливим є той факт, що легалізація трудових відносин залучає до бюджету кошти, що раніше знаходилися «в тіні». Так, за результатами проведеної легалізації зайнятості загальна сума донарахованих доходів в області (за оцінкою районних та міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення) становить 1,7 млн. гривень.
Не менш важливим є питання загальнообов’язкового соціального страхування. Завдяки цій системі громадянам надається матеріальне забезпечення у випадку безробіття, тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Загальнообов’язкове державне страхування – це, насамперед, система соціальних гарантій, які держава надає громадянам.
Хмельницька облдержадміністрація закликає жителів області працювати відповідно до легальних трудових договорів та не нехтувати участю у системі соціального страхування.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього