Лісівники Хмельниччини підводять підсумки минулого 2013 рокуСьогодні відбулася прес-конференція начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Лісового за підсумками роботи підвідомчих підприємств у 2013 році. У її роботі участь взяли представники місцевих засобів масової інформації та центральних газет, акредитованих у області.Сьогодні відбулася прес-конференція начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Лісового за підсумками роботи підвідомчих підприємств у 2013 році. У її роботі участь взяли представники місцевих засобів масової інформації та центральних газет, акредитованих у області.

Упевнено запроваджуючи інновації в щоденній роботі, лісова галузь України тримає курс на європейські стандарти. При підтримці Президента України Віктора Януковича і Уряду країни, лісове та мисливське господарство держави за останні роки показало такі результати фінансово-господарської діяльності підприємств галузі, які стали найкращими за історію Незалежності України.

Відкриваючи захід, Віталій Митрофанович зазначив, що за останні три роки обсяги реалізації продукції в лісовій галузі держави зросли з 3 до 5,6 мільярдів гривень, побудовано 2,6 тисячі кілометрів лісових доріг. Створено лісів на площі 200 тисяч гектарів.

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства також стабільно працюють упродовж останніх років. Тільки торік темп росту реалізації продукції склав 13 відсотків.

До бюджету всіх рівнів внесено 24 млн.грн., що на 3 млн.грн. більше відного попереднього періоду. Із загальної суми всіх внесків до місцевих бюджетів області надійшло 5,2 млн. грн. Крім того до Єдиного соціального внеску перераховано 25 млн.грн., що на 0,6 млн.грн. більше, ніж у 2012 році.

Створено лісів на площі 768 га й забезпечено виконання усіх планових показників за їх доглядом та формуванням.

Торік за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України в лісовому господарстві області впроваджено ряд новітніх технологій. Так, на усіх підприємствах діє електронний облік деревини, що унеможливлює зловживання й забезпечує контроль ходу заготівлі та постачання продукції.

Важливим напрямком у роботі стало будівництво лісових доріг, які мають не тільки виробниче значення, але й покращують соціальну інфраструктуру. Тільки торік їх протяжність збільшилася на 31 кілометр.

Успішно втілюється програма виготовлення колотих дров, які користуються попитом у населення. Дровокольні верстати працюють у Кам’янець-Подільському та Летичівському лісгоспах. Ярмолинецький лісгосп активно виготовляє тріску з відходів деревини, яка успішно використовується для опалення соціальних закладів.

Незважаючи на непрості кліматичні умови літа 2013 року, лісівники області не допустили жодної значної пожежі. В лісових масивах установлені пожежні вежі, обладнані телеспостереженням. Активно працювали рейдові бригади по охороні лісу на автомобілях, обладнаних GPS-трекерами.
Стабільність роботи лісогосподарських підприємств області, розвиток нових напрямків та впровадження інноваційних технологій забезпечено завдяки постійному контролю та допомозі Держлісагентства, а також завдяки постійній співпраці з керівництвом облдержадміністрації, керівництвом та депутатським корпусом облради, органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами.

Щодо планів на 2014 рік, то лісова галузь держави планує наростити обсяги реалізації продукції й вирощування посадкового матеріалу, будівництво лісових доріг. І, що найголовніше, збільшити лісистість держави, забезпечити належну охорону та захист лісових багатств України. Над цими завданнями працюватимуть і лісівники Хмельниччини.

Потім Віталій Митрофанович відповів на численні запитання журналістів. Зокрема, він розповів про впровадження електронного обліку деревини на підприємствах, поставки продукції на внутрішній і зовнішній ринки, будівництво лісових автомобільних доріг, як виконується програма «Колоті дрова». Посадовець також відповів на запитання щодо оптимізації виробництва й про соціальний захист працівників, будівництво лісових зон відпочинку, а також, як ведуться захист лісу від пожеж, передача лісів Мінагрополітики підприємствам Держлісагентства.

За матеріалами Хмельницького ОУЛМГ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього