Львівські мотанки приїхали до Хмельницького
Львівська мотанка у Хмельницькому: в краєзнавчому музеї відкрилася виставка Оксани Смереки-Малик.Львівські мотанки приїхали до Хмельницького
Львівська мотанка у Хмельницькому: в краєзнавчому музеї відкрилася виставка Оксани Смереки-Малик.

Образ та слово. Саме так назвала свою ювілейну двадцяту виставку ляльок-мотанок Оксана Смерека-Малик. Львівська майстриня вперше завітала до нашого міста та привезла більше 50 своїх незвичайних робіт, адже до кожного циклу ляльок писала ще й власні вірші.

Новаторство та традиції у своїх роботах поєднує львівська майстриня. Для цих робіт характерне поєднання аксесуарів – їм Оксана Смерека-Малик приділяє велику увагу. Кожна з робіт входить до циклу, які в свою чергу, поєднуються з власними віршами жінки. Тож сама вона називає свої творіння віддзеркаленням поезії.

Особливістю робіт майстрині є «каркасна мотанка» – своєрідне львівське ноу-хау. А почалося все зі зламаної ноги пані Оксани .

Жінка тоді не могла ходити, тому побажала, щоб її ляльки мали можливість рухатися.

Як повідомляє \”Ексклюзив\”, зараз жінка має у своїй колекції більше 400 робіт – чимало з них знаходяться за кордоном у музеях. Подорожує мисткиня і Україною – вже побувала на півночі та на сході. Каже, у Луганську була вражена теплим прийомом. Хмельницький цими днями теж вперше зустрічає відому колекцію ляльок. Гуцульські мотиви та колекція з кавовою тематикою сподобалися відвідувачам.

Мисткиня мріє , щоб її ляльки об’їздили всю країну – поки ж готується втілювати нові ідеї.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього