Малий бізнес Хмельниччини сплатив у січні 21,6 мільйона гривень ЄП
У першому місяці 2015 року \”спрощенці\” Поділля доправили до місцевих бюджетів краю на 4.1 мільйона гривень єдиного податку більше за прогнозований податківцями показник.Малий бізнес Хмельниччини сплатив у січні 21,6 мільйона гривень ЄП
У першому місяці 2015 року \”спрощенці\” Поділля доправили до місцевих бюджетів краю на 4.1 мільйона гривень єдиного податку більше за прогнозований податківцями показник.
Лідери – приватні підприємці регіону – 18,4 мільйона гривень. Малі ж фірми, що працюють на спрощеній системі оподаткування, спрямували до казни Хмельниччини 3,2 мільйона гривень.
У регіональному представництві ДФС Хмельниччини нагадують, що за податковою реформою відбулось переформатування груп єдиного податку.
Наразі до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або займаються господарської діяльністю по наданню побутових послуг населенню. Це представники \”мікробізнесу\”, у яких обсяг доходу до 300 тисяч гривень на рік та відсутні наймані працівники.
Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, займаються виготовленням або продажем товарів, діяльністю у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 мільйона гривень та кількість найманих працівників – до 10 осіб. Представники цього кола малого бізнесу можуть надавати послуги юридичним і фізичним особам, які працюють на загальній системі оподаткування, лише за умови сплати 15 відсотків податку з такого доходу. На думку деяких представників підприємницького активу Поділля така норма обмежить коло клієнтів для цієї групи, тому від бізнес-спільноти краю вже почали надходити пропозиції до органів влади про вдосконалення Податкового кодексу України у цій частині.
У третій групі працюють фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень, при цьому кількість найманих працівників необмежена.
У четвертій групі перебувають аграрії, у яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів також необмежені. Власне, це колишні платники скасованого фіксованого сільськогосподарського податку.
За змінами у фінансовому правовому полі держави з 1 липня 2015 року платники єдиного податку 3 групи зобов’язані будуть працювати з касовими апаратами. \”Спрощенці\” ж другої групи розпочнуть використовувати реєстратори розрахункових операцій вже у 2016 році.
Не поширюються вказані норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII \”Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи\” на платників єдиного податку, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі та через засоби пересувної мережі.
Своєрідним бонусом від податківців для платників єдиного податку, які за власним бажанням до 30 червня 2015 року включно розпочнуть використовувати встановлені за всіма вимогами правового поля та переведені у фіскальний режим роботи РРО, стане звільнення від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій терміном до 1 січня 2017 року.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього