Майдани праці хмельничан не завада Громадські акції протягом останніх двох з половиною місяців не спричиняють помітних зростання безробіття і спаду а надходжень до бюджету. Поширене між противниками євромайданів уявлення, – мовляв, у західних регіонах не хочуть працювати то й простоюють на майданах, – не зовсім коректне.Громадські акції протягом останніх двох з половиною місяців не спричиняють помітних зростання безробіття і спаду а надходжень до бюджету. Поширене між противниками євромайданів уявлення, – мовляв, у західних регіонах не хочуть працювати то й простоюють на майданах, – не зовсім коректне.

Згідно з даними Міністерства соцполітики України, Хмельницька область належить до регіонів країни, успішніших за кількістю працевлаштованих безробітних (ще Харківська, Запорізька, а Черкаська, Херсонська області). У нашому краї протягом року працевлаштовано тридцять тисяч чоловік і на обліку в службах зайнятості перебуває сімнадцять тисяч (на 6,5 відсотка більше, ніж на початок 2013 року). Що ж до кількості працюючих на Хмельниччині, то міністерство подає кількість штатних працівників у 225,7 тисячі. Цей показник протягом минулого року скоротився на п’ять відсотків – як і по всій Україні.

Це при тому, що доволі поширеною на Хмельниччині залишається тіньова зайнятість. Особливо у сфері малого і середнього підприємництва. Цієї проблеми не обминули й за круглим столом – на зустрічі керівників Головного управління та митниці Міндоходів у області з бізнесменами та громадськими активістами. Учасниками круглого столу стали більше ста представників великого, малого та середнього бізнесу.

Щодо бюджетних надходжень із доходів громадян у два місяці Євромайдану – у грудні 2013 року та січні 2014-го. «В останній місяць минулого року в нашій області справлено 141 мільйон 757 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб. Це 103 відсотки прогнозованого показника та 106,2 відсотки від сум податку зібраних у грудні 2012 року, – прокоментував нам головний державний податковий інспектор головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Олександр Калінер. – Дещо менше справлено податку з доходів фізосіб у січні цього року – 94 мільйони 883 тисячі гривень. Але це традиційно – січень програє проти попереднього грудня. Прогнозний показник виконано на 105 відсотків, а порівняно із торішнім січнем це 108 відсотків».

Тим часом єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду в області сплачувалося 150-200 мільйонів гривень. На переконання керівників суб’єктів господарської діяльності насамперед зниження ставок єдиного соціального внеску сприятиме легалізації занятих на виробництвах людей. «Зменшення навантаження на фонд оплати праці є дієвим механізмом детінізації трудових відносин та протидії виплати зарплати «у конвертах», – заявляють вони.

Михайло Цимбалюк

За матеріалами: “Хмельницького порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення