МДО «Депутатський контроль» допускає, що НБУ намагається узаконити   тіньовий ринок продажу валюти
Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея (фракція «Народний фронт») перевірив заяву Міністра фінансів України Наталії Яресько, що курс долара в 2015 році не перевищить 17 грн/$, і спробував придбати в центрі столиці $100. На власному досвіді народний депутат України переконався, що валютні операції столичних банків взагалі паралізовані, а незначну суму доларів по завищеній ціні можна купити лише в обмінних пунктах та «у мінял з рук», які перебувають біля них.МДО «Депутатський контроль» допускає, що НБУ намагається узаконити   тіньовий ринок продажу валюти
Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея (фракція «Народний фронт») перевірив заяву Міністра фінансів України Наталії Яресько, що курс долара в 2015 році не перевищить 17 грн/$, і спробував придбати в центрі столиці $100. На власному досвіді народний депутат України переконався, що валютні операції столичних банків взагалі паралізовані, а незначну суму доларів по завищеній ціні можна купити лише в обмінних пунктах та «у мінял з рук», які перебувають біля них.

Так, станом на 19 січня, офіційний курс Національного банку України становить 15,8 грн/$, що цілком відповідає заявам урядовців. Проте попри тотальну неможливість придбати долар в столичних банках, реальний курс долара суттєво перевищує заявлений Кабміном курс – на 20%. За дві години рейду парламентарію вдалося придбати лише $9 за курсом 19,8 грн/$ в обмінному пункті на Хрещатику. За словами народного депутата Геннадія Кривошеї, на сьогодні офіційний валютний ринок України фактично паралізовано, він перебуває «в тіні», а НБУ дозволяє здійснювати валютні спекуляції банківським установам під час операцій купівлі-продажу на міжбанківському валютному ринку. «Як свідчить практика, банківські установи купують валюту для клієнтів за курсом, нижчим від реально ринкового, потім його завищують до ринкового і за «відкати» продають валюту через «тіньові» обмінні пункти», – зазначає парламентар.

До того ж, на його думку, НБУ допустив, що в обмінних пунктах у центрі столиці різні фінансові компанії продають долар відкрито за ціною чорного ринку. Відтак, члени МДО «Депутатський контроль» звернулися до Генерального прокурора України Віталія Яреми та Міністра фінансів Наталії Яресько з проханням перевірити законність дій керівництва Національного банку України та валютному ринку України та врегулювати його цінову політику.

МДО «Депутатський контроль» допускає, що НБУ намагається узаконити   тіньовий ринок продажу валюти

Тетяна Люлька

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього