МДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посади
Народному депутату України, члену міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Михайлові Гаврилюку (фракція «Народний фронт») стало відомо про зловживання службовим становищем головою Державної фіскальної служби України Ігорем Білоусом.МДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посади
Народному депутату України, члену міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Михайлові Гаврилюку (фракція «Народний фронт») стало відомо про зловживання службовим становищем головою Державної фіскальної служби України Ігорем Білоусом.
Зокрема, офіційне видання ДФС України повідомляє, що у вересні 2014 року він оголосив конкурс на заміщення вакантної посади ректора Національного університету Державної податкової служби України, наказами Ігоря Білоуса декілька разів переносили дату виборів, згодом він переніс їх на невизначений термін, а 30 грудня 2014 року призначив на вакантну виборну посаду в.о. ректора Національного університету Державної податкової служби України Павла Пашка. Але Павло Пашко, можливо, не може займати цю посаду так як підпадає під дію ч.1 ст. 3 ЗУ «Про очищення влади», а призначення його виконуючим обов’язків ректора, враховуючи, що він, за загальнодоступною інформацією, взагалі не володіє державною мовою, суперечить ст. 42 ЗУ «Про вищу освіту».

Тож народний депутат України Михайло Гаврилюк заявляє, що неодноразове перенесення виборів ректора та призначення Павла Пашка на виборну посаду в.о ректора в супереч вимогам чинного законодавства стало метою голови ДФС України, який, прикриваючись службовим становищем, міг відстоювати приватні інтереси.

Зазначене зловживання службовим становищем з боку Ігоря Білоуса підтверджується й листами – Міністерство освіти і науки України № 1/11-18913 від 01.12.2014 та Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України № 04-23/11-124 від 30.01.2015 року.

МДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посадиМДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посади

Відтак члени МДО «Депутатський контроль» звернулися до Арсенія Яценюка з проханням провести службове розслідування законності дій Голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса, відсторонити його від виконання обов’язків на момент розслідування, а в разі підтвердження фактів зловживання – звільнити з посади.
МДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посадиМДО «Депутатський контроль» просить Прем’єр-міністра України провести службове розслідування законності дій голови ДФС Ігоря Білоуса та відсторонити його від посади

Нагадаємо, що 15 вересня наказом №132 Державна фіскальна служба України оголосила конкурс на заміщення вакантної посади ректора Національного університету ДПС України та встановила дату проведення виборів на 25 листопада. Згодом дату обрання ректора було двічі безпідставно перенесено – на 28 листопада та 23 грудня.

Колектив університету звернувся до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови ВРУ з проханням надати їм право обрати ректора. За їх інформацією, у відповідь Арсеній Яценюк підписав розпорядження про проведення виборів ректора 16 грудня 2014 року. Однак, всупереч розпорядженню, Ігор Білоус переніс дату виборів на невизначений термін та призначив Павла Пашка на посаду в.о. ректора Національного університету ДПС України.
Однак голова Державної фіскальної служби не врахував, що окрім неправомірності призначення особи на вакантну виборну посаду, Павел Пашко підпадає під критерії здіснення люстрації, адже з 2010 по 2014 роки працював на керівних посадах центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику. До того ж, Павел Пашко вільно не володіє державною мовою, як цього вимагає чинне законодавство щодо обрання людини на посаду керівника ВНЗ.

Відтак МДО «Депутатський контроль» просить прем’єр-міністра України відновити законність у проведенні виборів керівника Національного університету Державної податкової служби України та надати колективу право та можливість неупереджено обрати очільника навчального закладу.
До того ж, члени об’єднання «Депутатський контроль» підтримують громадський спротив студентів, які сьогодні, 2 лютого, вийшли на протестний мітинг.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього