МДО «Депутатський контроль» вважає Голову НБУ Валерію Гонтареву локомотивом корупції в Україні
Члени міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», народні депутати України Максим Поляков та Віктор Романюк (фракція «Народний фронт») вважають, що на сьогодні дії, а також бездіяльність керівництва Національного банку України є локомотивом корупції в державі. Мова йде про те, що голова НБУ Валерія Гонтарева не лише розбалансувала фінансово-господарську систему, а й стала причиною посилення рецесії та інфляції в Україні.МДО «Депутатський контроль» вважає Голову НБУ Валерію Гонтареву локомотивом корупції в Україні
Члени міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», народні депутати України Максим Поляков та Віктор Романюк (фракція «Народний фронт») вважають, що на сьогодні дії, а також бездіяльність керівництва Національного банку України є локомотивом корупції в державі. Мова йде про те, що голова НБУ Валерія Гонтарева не лише розбалансувала фінансово-господарську систему, а й стала причиною посилення рецесії та інфляції в Україні.

Оцінка матеріальних збитків, спричинених НБУ свідчить, що вони часом дорівнюють, а то й перевищують грошові втрати держави під час воєнних дій
на Донбасі.

За словами Максима Полякова, керівництво НБУ у своїй роботі застосовує теорію подвійних стандартів, за якими криється вагома корупційна складова. Перш за все це стосується задекларованої підтримки банківської системи. З одного боку, ми бачимо, що більшість банків доведено до стану банкротства, відсутня реальна програма підтримки ліквідності банків, а з іншого боку спостерігаємо тісну співпрацю та підтримку з наближеними до керівництва НБУ банків, таких як, наприклад, «Авангард». Зокрема, є інформація, що саме цей банк причетний до розкачування курсу гривні та валютних спекуляцій.

Незрозумілим залишається, чому НБУ вивели з фінансового ринку ряд банків, у яких один власник? Наприклад, чому не вжито відповідних заходів в банку Олега Бахматюка «Фінансова ініціатива», коли інший його банк – «ВАБ-банк» з півмільйонними вкладниками «пішов на дно», а можливо й вивів активи у «Фінансову ініціативу»? Чому було рефінансування банку «Юнекс» Вадима Новинського, коли в цей час до неплатоспроможності доходив його банк «Форум»?

Виникає питання: якщо з банками Бахматюка, Новинського та інших НБУ проводить політику «ліквідації» одного з банків власників, то чому обидва банки,
які також належать одному власнику, намагаються вивести з ринку.

Зокрема, спочатку вивели «Сітікомерцбанк», а тепер абсолютно необґрунтовано намагаються усунути «ПроФінбанк», якого начебто вважають конвертаційним центром. При цьому здається доволі дивним той факт, що НБУ залишає поза увагою банки «Альянс» і «Союз», які, як всім відомо, займаються відмиванням грошей. «Невже блокування роботи фінансової установи носить заказний характер й НБУ допомагає рейдерам?», – запитує народний депутат.

Також залишається під питанням переливання активів з «Фінбанку» в «Платинум», де головою наглядової ради є партнер Гонтаревої Макар Пасенюк.

Більше того, слід зазначити, що основними акціонерами «Платинум Банку», а до останнього моменту і Фінбанку були бізнес-партнери Борис Кауфман і Олександр Грановський, які, за даними ЗМІ, входять в орбіту впливу «Сім’ї» екс-президента Януковича.

До того ж, раніше Максим Поляков заявляв про приналежність «Фідобанку» членам «Сім’ї» (Арбузов-Колобов), на що керівництво фінустанови звернулось з вимогою спростувати цю інформацію як таку, що не відповідає дійсності. Проте днями Генеральна прокуратура України арештувала рахунки Колобова (125 млн. гривень), який оформив їх на свою матір пані Шульц, а та, в свою чергу, зберігала їх як депозит у «Фідобанку». На думку Максима Полякова, виникає цікаве питання: звідки в пересічної українки такі кошти? Чи не є це найкращим доказом того, шо це гроші людей Януковича? «Відтак, звертаюсь до голови НБУ: чому й досі в державі не ліквідовано банки одіозного екс-президента? Чому ви продовжуєте їх цинічно прикривати?», – запитав парламентар.

Говорячи про корупційні дії Нацбанку, слід зазначити, що новостворений банк «Михайлівський», якого консультує компанія ICU, що належить бізнес-партнерам Гонтаревої, у майже 40% визнаний Фондом гарантування вкладів як установа, через яку здійснюється виплата коштів вкладникам. «Пані Гонтарева, чому ви дозволяєте робити це приватним банкам, а не державним? Адже така фінансова операція дозволяє підвищити ліквідність банку», – додав Максим Поляков.

Також викликає підозру в корупційних діях той факт, що Генеральну прокуратуру України обслуговує приватний «Авант-банк», до якого, не виключено, що причетний сам Віталій Ярема, в той час, як прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав розпорядження про співпрацю виключно з державними банками.

За словами народного депутата Віктора Романюка, правоохоронні органи України мають нарешті проявити політичну волю на придушення корупції в
головному фінансовому органі держави – Національному банку України. У свою чергу члени МДО «Депутатський контроль» й надалі проводитимуть роботу щодо протидії корупції в банківській сфері України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього