У Верховній Раді зареєстровані два проекти постанов щодо підвищення соціального забезпечення медичних працівників, які працювали в зоні АТО, розроблення порядку проведення їхньої ротації, а також щодо виплати одноразової грошової допомоги до заробітної плати в розмірі одного посадового окладу медичним працівникам, які здійснювали медобслуговування військовослужбовців, що зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я на Сході
Медиків з АТО хочуть прирівняти до учасників бойових дій і провести їх ротаціюМедиків з АТО хочуть прирівняти до учасників бойових дій і провести їх ротацію

У Верховній Раді зареєстровані два проекти постанов щодо підвищення соціального забезпечення медичних працівників, які працювали в зоні АТО, розроблення порядку проведення їхньої ротації, а також щодо виплати одноразової грошової допомоги до заробітної плати в розмірі одного посадового окладу медичним працівникам, які здійснювали медобслуговування військовослужбовців, що зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я на Сході. Автори відповідних законодавчих ініціатив – народні депутати України (група «Суверенна європейська Україна») Сергій Лабазюк та Віктор Тимошенко.
«Кожного дня на Сході гинуть наші солдати, цивільне населення, медпрацівники, волонтери, а деякі зазнають травм, контузії чи каліцтва. В такі важкі для країни часи ми не маємо забувати про тих, в чиїх руках наше життя – медичних працівників», – зазначив один із авторів постанови, нардеп Сергій Лабазюк.
За його словами, мова йде про поширення на таких медпрацівників статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якою встановлено перелік осіб, які мають статус учасників бойових дій. Оскільки медпрацівники, які працювали й надалі працюють в районах проведення АТО на Сході країни, не мають жодного статусу учасника бойових дій.
«Ці люди виснажені морально, фізично і психологічно, а держава не вживає заходів по їх соціальному забезпеченню. Саме тому ми виступили із законодавчими ініціативами (постанови № 5167, 5168), аби створити належні умови для таких працівників медичної сфери», – пояснив нардеп.
В разі прийняття Верховною Радою постанов, медпрацівники, які працювали й надалі працюють в районах проведення АТО, зможуть отримати повний пакет соціального забезпечення. Зокрема, безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування; знижки на квартплату та комунальні послуги.
Крім цього, передбачено надання статусу учасника бойових дій для тих медпрацівників, які здійснювали медобслуговування військовослужбовців у госпіталях. Також для них передбачена виплата одноразової грошової допомоги до заробітної плати в розмірі одного посадового окладу.

Проект Постанови про підвищення соціального забезпечення медичних працівників, які працювали в районах проведення антитерористичної операції

Проект Постанови про соціальне забезпечення медичних та інших працівників, які здійснювали медичне обслуговування (лікування, медичну реабілітацію) військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, що зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час проведення антитерористичної операції на сході України

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього