Цього року Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва започаткувала щорічний «День музею в бібліотеці». І відкрив цю акцію 17 вересня 2014р. Державний історико-культурний заповідник «Межибіж»

Меджибізький замок - в гостях у відвідувачів хмельницької бібліотекиЦього року Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва започаткувала щорічний «День музею в бібліотеці». І відкрив цю акцію 17 вересня 2014р. Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».
\”Ми представляємо наші скарби. А скарб – це не завжди золото: є речі, які за своєю енергетикою дорожчі за гроші, за золото\”, – наголосив директор історико-культурного заповіднику Олег Погорілець, презентуючи численним гостям унікальну етнографічну експозицію із фондів заповіднику.На зустріч з відвідувачами завітала Заслужений працівник Державного історико – культурного заповідника «Межибіж», член Національної спілки краєзнавців України, лауреат обласних премій імені Тараса Шевченка та Костя Широцького, авторка наукового краєзнавчо-етнографічного видання «Берегиня скарбів народних» Галина Медведчук.

Меджибізький замок - в гостях у відвідувачів хмельницької бібліотеки

Протягом дня в бібліотеці працювали наукові співробітники музею, які познайомили відвідувачів з історією заповідника, елементами народного одягу, прикрасами, особливістю подільської вишивки, ткацьких виробів. Багато з почутого було справжнім відкриттям для дітей та дорослих: як ткалося полотно і як кроїлися у давнину сорочки, як потрібно і як не можна шити-вишивати весільний рушник, звідки походить назва \”крижмо\”, на яке приймають дитину при хрещенні…

Меджибізький замок - в гостях у відвідувачів хмельницької бібліотеки

Меджибізький замок - в гостях у відвідувачів хмельницької бібліотеки

І все це можна було тут-таки побачити на зразках народного одягу з різних куточків нашого краю – музейних експонатах, які дбайливо зберігаються в етнографічній колекції ДІКЗ \”Межибіж\”, а на цей день були привезені до Хмельницького.

Бібліотекарі доповнили експозицію та розповіді новою інформацією з книг, альбомів, матеріалів конференцій, наукових робіт, туристичних довідників.

Ще більше цікавих експонатів можна побачити в музейних експозиціях у самому Меджибожі. А найбільшим і найунікальнішим експонатом є сам Меджибізький замок, який колись боронив наш край, а тепер, як осередок музейної, наукової та просвітницької роботи зберігає історію Поділля.

День музею в бібліотеці став ще одним містком, який неодмінно приведе зацікавлених юних хмельничан до цього джерела, до одного з витоків захоплюючого родоводу України.

Ігор Западенко

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього