Мелодичний приїзд «мелодичної кави» у Кам'янець-Подільський
Драматична історія, заборонене кохання, Львів середини XIX ст., неочікуваний фінал із продовженням у майбутньому – львівська письменника Наталія Гурницька презентувала в Кам’янці-Подільському свою дебютну книгу «Мелодія кави в тональності кардамону».Мелодичний приїзд «мелодичної кави» у Кам'янець-Подільський
Драматична історія, заборонене кохання, Львів середини XIX ст., неочікуваний фінал із продовженням у майбутньому – львівська письменника Наталія Гурницька презентувала в Кам’янці-Подільському свою дебютну книгу «Мелодія кави в тональності кардамону».

Історія любові неповнолітньої Анни зі збіднілої родини українського священика до гордовитого, заможного й старшого за неї на 30 років шляхтича Адама привабила не тільки жіночу, але й чоловічу аудиторію. Адже як запевняє сама авторка, той, хто очікує, що «Мелодія кави» – це типова дамська книга, помиляється. Вона не знає, чим притягує її роман сильну стать. Можливо, тим, що вплела у сюжет не тільки почуття, а й філософію, психологію, актуальну для всіх століть тему подружньої зради та вікової різниці.

Навіяна реальною романтичною історією про рідних діда та бабусі Шептицького – Александра Фредро та Софію Яблоновську-Скарбек – Наталія Гурницька взялася із достовірністю відтворювати Львів XIX ст., його побут, поведінку жінок і чоловіків, усе – до дрібниць. Для цього їй знадобилося формально десять років, фактично ж – всього три. У початковому варіанті книга мала на 150 сторінок більше, а тому задля зручності видавцям письменниця змушена була викинути значний шмат роботи – і в першу чергу – ранній.

Сьогодні роман неодноразово перевиданий. Спершу за нього взялося видавництво «Піраміда», потім – «Клуб сімейного дозвілля». А в українського режисера Олександра Жеребка з’явилося навіть бажання екранізувати «Мелодію кави» в кількохсерійному серіалі.

Утім, на цьому сюрпризи від Наталії Гурницької не закінчуються. Письменниця повідомила, що вже працює над продовженням роману, на який із нетерпінням чекають його читачі.

Текст і фото Лілії ПЕТРУК.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього