Мер Кам’янця політав над містом
Перед тим пообіцявши журналістам, що місто малу авіацію розвивати буде і надалі.Мер Кам’янця політав над містом
Майже двадцять красенів-літаків вперше зібралися разом на кам\’янецькій землі, вірніше – одному полі, що сьогодні відроджує статус аеродрому. 23 квітня тут відкривали фестиваль малої авіації.
На особистому літаку з Харкова до Кам\’янця прибула сім\’я Фурсових. Добралися за 5 годин – на півтори години довше через зустрічний вітер. Однак не жаліються. Кажуть: до такого звикли.
\”Ми літаємо вже шість років. За цей час налітали десь до 250 годин. Для приватного авіатора це багато, – каже власник американського літака \”Cessna\” Олександр Фурсов. – Постійно беремо участь у таких заходах в Україні, а їх відбувається до п\’яти на рік в різних точках. Звичайно, що основна причина – продемонструвати: в Україні розвивається мала авіація, хоч поки що не так, як в Європі чи Америці. Плюс ми всі знайомі в повсякденному житті, можемо спілкуватися на одну тему – літаків\”.
Олександр зізнається, що пілотом хотів бути з дитинства. Аби реалізувати мрію, вступив до Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету. Нині може керувати не лише малими бортами, але й великими.
\”Cessna 172\” – це американський літак, один із наймасовіших у випуску малої авіації, вважається летучим і надійним у плані безпеки, – говорить донька Олександра Оксана, котра також є юною авіаторкою. – Придбали ми його в Німеччині, він 1975 року випуску. Але про літак не можна сказати, що він старий чи новий, можна говорити про наявність або відсутність льотної придатності\”.
На ринку така \”ластівка\” коштує від 50 до 150 тисяч євро. Витрачає вона до 40 літрів бензину на годину, на висоті в стабільному польоті – 28-30 літрів.
Судячи з гуркоту у небі, бажаючих політати виявилося чимало. Тим більше, що вартість польоту становила всього 500 грн. Екіпажі з Дніпропетровська, Харкова, Києва, Чернівців, Івано-Франківська, Мелітополя та інших міст працювали в суботу та частково неділю безперервно, повідомляє Кам’янець-Подільський медіа-ресурс “Кам’янець”.
Міський голова Михайло Сімашкевич теж спробував себе в ролі пасажира. Перед тим пообіцявши журналістам, що місто малу авіацію розвивати буде і надалі. Найближчі плани – злітна смуга та регулярні перевезення.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього