Мертве море по-хмельницьки: містяни плавають серед дохлої риби
Вода позеленіла і смердить, а попід берегом плавають мертві окуні та карасі.Мертве море по-хмельницьки: містяни плавають серед дохлої риби
Південний Буг як Мертве море. Риба у міській річці почала вимирати. Декілька тижнів тому екологи запевнили містян: купайтеся на здоров’я. А тепер вода позеленіла і смердить, а попід берегом плавають мертві окуні та карасі. Що спричинило катастрофу та чи не перетвориться річка у погребальну яму для риби дізнавалися наші журналісти.

Ловись рибка велика й… жива! Ще наприкінці червня містяни почали помічати під берегами Південного Бугу мертвих водомешканців. Зараз риби, що плаває пузом доверху, тут справді чимало. Запах теж чутно далеко від води, яка й сама «позеленіла» і кишить небезпечними бактеріями.

Не дивно, що на живу рибу тут немало претендентів. Адже її кількість щодень зменшується. Рибаки кажуть: за їх пам’яті такого ще не було.

Купатися у смердючій воді ризикує лише декілька хмельничан. Інші просто засмагають на березі, адже хоч на пляжі вода й чистіша – біля мертвої риби пірнати не хочеться.

Здогадок про причини вимирання потенційного улову в рибалок багато. Ловля на електроспінінги, підвищення температури або забруднення води якимось підприємством. Якщо із погодою боротися марно, то з горе-рибаками та злиттям відходів – можна і треба!

Кожна із версій підтверджується експертами. На вимирання риби впливає і температура, і браконьєрство, і не виключено, що у річку таки зливають неочищені відходи.

Екологи попереджають хмельничан, а також владу , аби потурбувалася про те,щоб містяни не плавали у воді разом із мертвою рибою та стафілококом. Тож, доки результатів експертизи немає краще рятуватися від спеки під холодним душем.

Детальніше – у сюжеті 33 каналу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього