Мешканці Хмельниччини заборгували за газ майже 170 мільйонів
Справно сплачують за спожитий газ лише 49,5% мешканців Хмельницької області, решта – мають борги.Мешканці Хмельниччини заборгували за газ майже 170 мільйонів
Справно сплачують за спожитий газ лише 49,5% мешканців Хмельницької області, решта – мають борги.
Стрімке зростання заборгованості почалося з квітня минулого, відколи уряд майже у 6 разів підвищив ціну на природний газ для населення. Однак, споживачам, які порушують платіжну дисципліну, необхідно якнайшвидше розрахуватися за надані послуги, адже через свої борги вони можуть залишитися без газу.
З початку цього року заборгованість подолян за газ збільшилася у 1,2 рази. На 1 березня 2015 року сума боргу була усього 49,2 млн. грн. Найбільший відсоток заборгованості склався серед споживачів, які використовують газ для опалення свого житла – на них припадає 83% від загальної суми боргу.
Чимало споживачів через низьку платоспроможність звернулися в свої управління соцзахисту та отримали субсидії. Так, на Хмельниччині субсидією на послуги з газопостачання нині користуються 171 тис.громадян, що у 5 разів більше, ніж у минулому році.
Але пори це кількість боржників за спожитий газ постійно зростає. Накопичення боргів загрожує недоотриманням необхідних обсягів природного газу і через це вимушеним відключенням від газопостачання споживачів, які боргують. Тож, на 1 березня, майже 22 тисячі боржників вже отримали попередження про відключення у разі несплати заборгованості. Так, на даний час через борги 3,1 тис. подолян уже залишилися без блакитного палива.
Для роботи з боржниками та проведення відключень у ПАТ «Хмельницькгаз» створені та працюють спеціальні мобільні групи, до компетенції яких входить вручення попереджень про сплату боргу протягом десятиденного терміну, а в разі непогашення заборгованості протягом цього строку – від’єднання помешкань від газу. Також до повноважень цих підрозділів входить забезпечення дотримання прав як компанії, так і споживачів.
Відключення відбуваються відповідно до Кодексу газорозподільних систем України та Постанови КМУ №2246 від 09.12.99 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання». Відновлення ж газопостачання можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, сума якого складає в межаж 350-400 гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього