У Славутській міській раді до 15 жовтня чекають на проекти розвитку міста. Їх можуть подавати усі небайдужі містяни, старші 16 років. Обіцяють, що реалізація проектів-переможців фінансуватиметься за кошти так званого «Громадського бюджету», на який у 2017 році заплановано виділити з міської казни 640 тисяч гривень.

Мешканців Славути закликають подавати власні проекти розвитку містаУ Славутській міській раді до 15 жовтня чекають на проекти розвитку міста. Їх можуть подавати усі небайдужі містяни, старші 16 років. Обіцяють, що реалізація проектів-переможців фінансуватиметься за кошти так званого «Громадського бюджету», на який у 2017 році заплановано виділити з міської казни 640 тисяч гривень.
«Сам принцип використання коштів Громадського бюджету виписаний в Законі про місцеве самоврядування. У ньому передбачено, що частина коштів з міського бюджету йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста. Автор проекту повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Бюджетний кодекс дає вичерпний перелік заходів, на які місцеві бюджети можуть виділяти кошти. Це соціально-економічні, культурні та транспортні проекти», – пояснює один із ініціаторів програми «Громадського бюджету», яку було прийнято на сесії Славутської міської ради ще у липні, депутат міськради Степан Шульга.
За словами обранця, одна людина може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен на етапі відбору отримати позитивну оцінку робочої групи, створеної міським головою. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці міста самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті.
«Переможці отримують фінансування і будуть зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів», – упевнений Степан Шульга.
В 2017 році заплановано до 640 тисяч гривень місцевого бюджету на реалізацію проектів «Громадського бюджету» у співвідношенні 50/50 між поточними і капітальними проектами. Депутати міськради вирішили, що поточні проекти фінансуватимуться у розмірі до 80 тисяч гривень на один проект, а капітальні – до 160 тисяч гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього