Мешканцям Хмельниччини варто запасатися гречкою вже
Через потрійну посуху на території області її цьогоріч сіятимуть менше.Мешканцям Хмельниччини варто запасатися гречкою вже
Через потрійну посуху на території області її цьогоріч сіятимуть менше.
Господарники області планують в цьому році зманшити посіви гречки, незважаючи на ріст її ціни, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на \”Голос України\”.
Торік, за інформацією відділу рослинництва Департаменту агропромислового розвитку області, на Хмельниччині під цією культурою було більше 11 тисяч гектарів. Тепер же планують засіяти не більше 9,5.
І це при тому, що вже тепер вартість крупи сягнула 30 гривень за кілограм. Скільки вона коштуватиме на осінь, ніхто навіть не береться прогнозувати.
Чи найголовнішою причиною зменшення площ посівів фахівці називають посушливу погоду.
Повітряна посуха, грунтова, коли волога практично була відсутня у верхніх прошарках грунту, і гідрологічна, при якій грунтові води пішли далеко вглиб, змусили аграріїв пильніше придивитись до більш теплолюбивого та посухостійкого соняшнику.
Традиційно саме через ці характеристики він не мав особливого поширення на Поділлі. Як проаналізували в агродепартаменті, ще років десять тому його висівали лише у кількох південних районах, причому площі посівів загалом не перевищували трьох — п’яти тисяч гектарів. Тепер картина зовсім інша. Зараз соняшник планують сіяти всі райони. На перших п’яти тисячах гектарів на півдні області насіння вже лягло у грунт. Поступово ця хвиля дійде і до крайніх північних Славутського та Білогірського районів, де під олійну культуру планують відвести разом до семи тисяч гектарів. Загалом порівняно з минулим роком площі зростуть більш як удвічі — із 32 до 71 тисячі гектарів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього