Голова правління громадської організації по захисту тварин \”Врятуй життя\” Голубнича Олена Юріївна дала коментар щодо нападу зграї безпритульних тварин на семирічну дівчинку в мікрорайоні Дубово
Мешканка будинку, де постраждала дівчинка, не віддала собак зоозахисникам.Мешканка будинку, де постраждала дівчинка, не віддала собак зоозахисникам.
Мешканка будинку, де постраждала дівчинка, не віддала собак зоозахисникам.

Голова правління громадської організації по захисту тварин \”Врятуй життя\” Голубнича Олена Юріївна дала коментар щодо нападу зграї безпритульних тварин на семирічну дівчинку в мікрорайоні Дубово.

«Я не погоджуюсь з тим, що собак не віддавали зоозахисники. Хто такі зоозахисники? Це представники зоозахисних організацій. У нас у місті дві організації. Наша – Врятуй життя і організація СОС. Наші організації неодноразово переконували мешканців будинку, вказаного у статті, віддати собак на стерилізацію.

Працівник Спецкомунтрансу Китаєвич також приїжджав за собаками, але в нього кидали ті самі мешканці будинку каменями, кастрюлями, не дозволили йому забрати собак. І до чого це призвело? Цуценята, агресивні мами…

Нажаль, нашим людям не завжди зрозумілі прості речі – не привчайте собак до двору, не годуйте в пісочницях, щоб погодувати собаку, можна завжди відвести її у безлюдне місце. Але люди, самі не розуміючи це, роблять гірше. Це – не доброта і не волонтерство – з балкона кидати у клумбу кістки для собак. Ми відповідальні за тих кого приручили! Хочеться наголосити на тому, що вже багато років всі зоозахисники буквально вибивають у мерії землю на притулок! Ми ледь не єдине місто, у якому його просто немає! Стерилізатор розрахований на 50 собак, але він на половину порожній. Тому аргументи спецкомунтрансу щодо відсутності вольєрів нікому не зрозумілі…

А чому люди не віддають бригаді спецкомунтрансу собак? Тому що не довіряють. А не довіряють тому, що причини є і дуже значні! В мене лежить ціла папка скарг жителів міста на роботу бригади відлову – забрали і не вернули, застрілили, загубили… Там мають працювати нормальні люди. В тих районах, де 100% була проведена стерилізація є ефект і то великий! Цуценят немає, випадків покусів немає, половина собак поїхала до Німеччини, якась частина загинула від машин тощо. Собак стало набагато менше. Тому стерилізація і притулок – це те, що повинно виконуватись, а не так як у нас – для замилювання очей.

За пів року ми, не дочекавшись від мерії ніякої адекватної реакції, побудували свій притулок на приватній території, у нас 41 собака, криті вольєри, карантинна кімната з опаленням, літня кухня, вигулочний майданчик. Більша половина собак – інваліди. Побудувати притулок – реально! Ми все будували своїми силами! Але наша влада якщо вже притулок побудувати невзмозі, то хоча б землю виділити зобов\’язана. Ми могли б шукати у Європі спонсорів, але без землі цього не зробиш, а землю не дають, тому що немає спонсорів. Виходить замкнуте коло… Ми співпрацюємо з німецькою організацією 4 роки. За цей час виїхало близько 1000 тварин – собак і котів. Фото цих тварин є на нашому сайті. Але всюди ми отримуємо штики і погрози. Люди не задоволені. Чим? Тим, що ми роздаємо цуценят з вулиці у свій вільний час? Тим, що віддаємо собак у Німеччину, які теж бігають вулицями? Тим що в нашому притулку замість 25 вже 41 собака і більше ми не можемо забрати? Всіх таких людей я відправляю до нашого мера – нехай запитають його, чому в місті немає притулку. Тому що наш міськвиконком лише перекидає на нашу організацію всі скарги населення, так і не кажучи реальної причини. Центр поводження з тваринами був відкритий рік тому. На нього витрачені значні бюджетні кошти. І він як не працював, так і не працює. То ось з цього треба починати! А ми надавали реальні пропозиції, як вести облік домашніх тварин, щоб господарі не виганяли їх на вулицю. Але відкриття цього центру рівно як і його робота, якої так і немає, а двері вічно зачинені – це лише черговий фейк. У стерилізаторі \”Добро\” є карантинна операційна кімната, в яку вложили великі кошти. Але собак возить спецкомунтранс з дубово в раково і назад. Мені, як людині з економічною освітою, це здається дивним.

Нас часто уявляють як бабок з відрами і кашею. Але це хибне уявлення. Ми доволі молоді люди, з вищими освітами, а в декого і дві. В мене також є дитина, мені не байдужа ця ситуація. Собаки, як і люди, нажаль, є хороші і є погані. Але в більшості таких випадках винні люди. В даному випадку – мешканці будинку, які розплодили цілу зграю собак.»

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Хмельницькому “чорний археолог” через сайт оголошень намагався продати пістолет часів Другої світової війни

Учора в центрі Хмельницького поліцейські затримали 29-річного чоловіка,