Ми реально почали війну з корупцією
Щодня в Україні відбуваються гучні корупційні викриття та резонансі затримання. За останні 2 місяці до відповідальності було притягнено більше півтисячі осіб. Про це, на першому засіданні Національної ради з антикорупційної політики, наголосив Президент України Петро Порошенко.Ми реально почали війну з корупцією
Щодня в Україні відбуваються гучні корупційні викриття та резонансі затримання. За останні 2 місяці до відповідальності було притягнено більше півтисячі осіб. Про це, на першому засіданні Національної ради з антикорупційної політики, наголосив Президент України Петро Порошенко.
«Вони є індикатором того, що ми реально почали війну проти цього найбільшого зла та того, що ніхто і ніколи не захистить корупціонера від справедливого покарання», – підкреслив Глава держави.
Лідерами по кількості відкритих справ є Київ, Дніпропетровська, Одеська, Закарпатська, Харківська, Львівська та Донецька області. Серед осіб, яким повідомлено про підозру знаходяться: народний депутат, керівники державних служб та структур, районних державних адміністрацій та рад, управлінь Держземагенства в декількох областях, прикордонники, начальники загонів, вищі офіцери СБУ, МВС та інші.
Головним здобутком є те, що до відповідальності почали притягуватись судді, завдяки роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції, що дозволяють знімати недоторканість з суддів. Робота була би ще ефективнішою, якби Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до Конституції щодо зняття депутатської та обмеження суддівської недоторканності.
За словами Президента, всі ці результати є свідченням ефективної роботи прокуратури, СБУ та МВС. На сьогодні активізовано процес створення нової інфраструктури по боротьбі з корупцією. «Ми завершуємо створення відповідної інфраструктури і на засадах прозорого конкурсного відбору формуємо ескадрони чесних і непідкупних правоохоронців, непродажних і готових іти до кінця», – зазначив Петро Порошенко.
Говорячи про безпрецедентний конкурс, який зараз розпочався щодо формування нового керівництва місцевих прокуратур, Президент висловив сподівання, що Верховна Рада затвердить найближчим часом відповідні комісії. «Чекаємо сміливих, чесних, професійних юристів, які сьогодні зможуть представити нове обличчя прокуратури», – зазначив Глава держави.
«Ми сформуємо дуже потужну систему, яка відкине в минуле радянські залишки та сформує за європейськими принципами абсолютно нові підходи для формування правоохоронних органів», – підкреслив Петро Порошенко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього