Митрополит Антоній освятив новий храм у Хмельницькому
У суботу, 25 січня / 7 лютого, Вселенське Православ’я святкує пам’ять великого отця і святителя Григорія Богослова. За древньою традицією Українського Православ’я, саме в дні пам’яті великих святих та преподобних, здійснюються освячення нових храмів у Київському Православ’ї. Саме тому цей день був обраний Високопреосвященним Антонієм, митрополитом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським для освячення новозбудованого храму на честь Великомученика Юрія Переможця, що в мікрорайоні «Дальні Гречани» міста Хмельницького.Митрополит Антоній освятив новий храм у Хмельницькому
У суботу, 25 січня / 7 лютого, Вселенське Православ’я святкує пам’ять великого отця і святителя Григорія Богослова. За древньою традицією Українського Православ’я, саме в дні пам’яті великих святих та преподобних, здійснюються освячення нових храмів у Київському Православ’ї. Саме тому цей день був обраний Високопреосвященним Антонієм, митрополитом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським для освячення новозбудованого храму на честь Великомученика Юрія Переможця, що в мікрорайоні «Дальні Гречани» міста Хмельницького.

Освячення нового храму – це велике свято не тільки для архієрея, священиків та вірних м. Хмельницького, не тільки для нашої Хмельницької єпархії, а і для всієї Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату. І на це велике свято вірні почали збиратися задовго до призначеного часу. З радісним трепетом й молитвою в серці очікували вони початку богослужіння. Було зрозуміло, що це не просто збір вірних, а одна велика православна українська родина.

І вже природно, що свого духовного отця, Високопреосвященного Владику Антонія, ця родина зустріла хлібом-сіллю, вітальними віршами та щирою радістю на обличчях.

Розпочався архієрейський чин освячення невеликого, але затишного і гарного храму. Високопреосвященному митрополиту Антонію співслужило численне духовенство Хмельницької єпархії, зокрема священики міського благочиння та гості – клірики інших єпархій УПЦ КП, що долучилися до свята з благословення своїх правлячих архієреїв.

Після чину освячення престолу відбулася хресна хода, а далі – Божественна літургія, під час якої Його Високопреосвященство здійснив ще одне таїнство – рукоположив на диякона ставленика з Новоушицького благочиння – іподиякона Андрія Божинського. Таким чином, Українське Православ’я приросло не тільки новим храмом, а і новим отцем дияконом, що, без сумнівів є подвійним святом.

Після відпусту Святій Літургії, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський звернувся до кліру та вірних з повчальним архіпастирським словом, у якому відзначив наступне: «Зведення нового храму – це не просто скінчення будівництва якось споруди. Зведення нового храму – це велика подія для всієї Церкви Христової. Бо Вона храмом і богослужінням у їм, діє на всю людину, виховує її цілком: діє на його зір, слух, дотик, смак, на уяву, на почуття, на розум і волю благоліпністю Ікони та всього храму, дзвоном, співом, кадженням, цілуванням Євангелія, хреста і святих Ікони. … Особливо важливе є те, що цей храм постав у часі великого випробування, коли наш народ веде бій за свою Волю та Незалежність. Цей бій є не тільки бачним, але має і небесну складову, бо іде за Правду Христову. Тому ті біди та важкі випробування, що терпить наш український народ, не є випадковими, бо ще святитель Іоан Златоуст казав: «Коли ти побачиш, що яка-небудь праведна людина, що відрізняється великими чеснотами, терпить незліченні лиха, не дивуйся, навпаки, потрібно було б дивуватися, якби диявол, отримуючи безліч ударів, став мовчати і спокійно переносив це». У цьому важкому бою за Христа і Його Правду, кожний святий храм Українського Православ’я – це непереможна твердиня нашого духу. … Наші храми – це храми Заповіту Христового, заповіту непереможної любові. Ми не мусимо допомагати нашому ворогу, плекаючи не ненависть та злобу, а натомість, будемо стояти в непереможної любові. Протистоячи ворогу, що йде, зі зброєю на нашу землю, ми маємо бачити в них, перш за все, живих і грішних людей і молитися за їх напоумлення. … Прийми цей храм під молитовний покров твій, Великомученик Юрій Переможець, і всі святі угодники і чудотворці Українського Православ’я! Ми твердо віримо, що дух ваш молитовно з нашою Батьківщиною, що той, хто звертається до вас з щирою молитвою, де б не був, знаходить у вас своєчасну допомогу. Сьогодні цей храм – видиме свідчення цієї допомоги і милості Христової до нас. Слава Богу за все. Амінь».

Також вітання і архіпастирську настанову бути достойним і взірцевим священнослужителем отримав від владики і новорукоположений отець-диякон.

Відзначаючи заслуги настоятеля храму на честь Великомученика Юрія Переможця – протоієрея Ярослава Крупського, який нині удостоївся бути нагородженим медаллю «За жертовність і любов до України», керуючий єпархією наголосив на тому, що всі успіхи священика досягнуті завдяки також праці і старанням парафіян – прихожан, жертводавців і меценатів, котрі докладають багато як фізичної праці і зусиль, так і фінансових коштів. Тому владика, від імені Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Русі-України, вручив високі відзнаки – ордени Святого Великомученика Юрія переможця та Миколая Чудотворця меценатам і доброчинцям Ігорю та Наталії Кащук, які зробили багато для розбудови Церкви Христової. Крім того архієрейські подячні грамоти отримала низка парафіян громади, котрі довго і плідно працювали і молилися разом зі своїм настоятелем та досягли немалих результатів, основними з яких є любов, злагода та кількісне і якісне зростання, а головне – духовне зростання громади.

Закінчилося свята мелодійним співом «Молитви за Україну», багаторазового «Многоліття» та інших українських церковних та патріотичних пісень. Цей спів, який був гармонійним закінченням богослужіння, викликав розчулення та сльози на очах багатьох присутніх.

Митрополит Антоній освятив новий храм у ХмельницькомуМитрополит Антоній освятив новий храм у Хмельницькому

Прес-служба Хмельницької Єпархії УПЦ КП

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього