«МРІЯ» завершила збір врожаю
Агрохолдинг «МРІЯ» завершив збір врожаю, закінчивши обмолот найбільш пізніх культур. А саме – Компанія зібрала кукурудзу з площі 12,4 тис. га та сою з площі 19,17 тис. га. Валовий урожай «МРІЇ» у 2015 році було зібрано з понад 120 тис. га, він склав близько 320 тис. тонн.«МРІЯ» завершила збір врожаю
Агрохолдинг «МРІЯ» завершив збір врожаю, закінчивши обмолот найбільш пізніх культур. А саме – Компанія зібрала кукурудзу з площі 12,4 тис. га та сою з площі 19,17 тис. га. Валовий урожай «МРІЇ» у 2015 році було зібрано з понад 120 тис. га, він склав близько 320 тис. тонн.

Збиральна кампанія в Агрохолдингу затягнулась внаслідок несприятливих погодних умов. Через вимушену двотижневу перерву необмолоченими залишалось близько 500 га площ. «МРІЯ» успішно завершила збір урожаю, як тільки це дозволила погода, та закрила сільськогосподарський сезон.

Підсумки збиральної кампанії-2015 та сезону загалом підбив операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг» Віктор Кухарчук: «Пізні культури – соняшник, картоплю, сою, кукурудзу – ми зібрали достатньо швидко.

Особливо оперативно збирали соняшник – 80-90 га/добу на один комбайн, що є для «МРІЇ» абсолютним рекордом. Незважаючи на високу інтенсивність збирання, втрат не було, адже робота була організована чітко: правильно розподілені поля, налагоджені вивантаження, відправка, прийом. Не підвели й елеватори, які цього року хоч і вперше працювали з соняшником, проте справилися на відмінно. Результатами по соняшнику, в тому числі його врожайністю, яка становила 21 ц/га, ми задоволені, однак наступного року будемо прагнути підвищити ці показники».

Проблемною для Агрохолдингу стала соя – у зв’язку з аномальними погодними умовами частина ранньої сої згоріла, особливо в південних регіонах присутності Компанії. «Спека, звісно, негативно відобразилась на врожайності культури. Засуха вплинула й на кукурудзу. У найсухіших районах вона виросла доволі низькою, і збирати її було проблематично», – повідомив Віктор Кухарчук.

Підсумовуючи, операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг» зазначив, що у цілому жнива цього року завершилися вдало для Компанії.

Під урожай наступного 2016 року «МРІЯ» вже засіяла 84 тис. га озимих ріпаку та пшениці. Зараз погодні умови сприятливі для сходів пшениці, і ризиків стосовно цієї культури в Агрохолдингу наразі не бачать. Щоправда, частина посівів озимого ріпаку постраждала від жовтневих морозів. Вже розроблено план пересіву, який буде остаточно затверджено після завершення аудиту полів, що наразі триває у холдингу.

Окрім того, Компанія повністю завершила підготовку площ під посадку картоплі, нарізавши гребені на площі 2 тис. га. Також серед основних культур, які вирощуватиме Агрохолдинг наступного сезону, – пшениця, соняшник, кукурудза, соя та ріпак. Вперше у сівозміні в 2016 році з’явиться нова для «МРІЇ» культура – сорго.

Віктор Кухарчук зазначив, що цю злакову культуру запланували для часткового заміщення кукурудзи у сівозміні, аби зберегти баланс у структурі посівних площ. Вирощуватимуть його в найпівденніших регіонах, де є значний ризик засухи в наступному році. «Для оптимальної структури посівних площ повинно бути хоча б 50% злакових. Сорго – набагато більш посухостійка культура, аніж кукурудза», – зазначає операційний директор.

Нагадаємо, що цього сезону задля збереження вологи в землі «МРІЯ» перейшла на систему мінімального поверхневого обробітку ґрунту mini-till. Це також дозволило досягнути значної оптимізації затрат у виробничих процесах, тому Агрохолдинг працюватиме за цією технологією і в майбутньому.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього