Місцеві бюджети Хмельниччини отримали 16 мільйонів гривень нового акцизного податку
На Хмельниччині реальним джерелом наповнення місцевих бюджетів став акцизний податок з роздрібного продажу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів та інших підакцизних товарів за ставкою 5 відсотків реалізованого товару. З початку року загальна сума надходжень до місцевих бюджетів від платників нового акцизу перевищила 16 мільйонів гривень.Місцеві бюджети Хмельниччини отримали 16 мільйонів гривень нового акцизного податку
На Хмельниччині реальним джерелом наповнення місцевих бюджетів став акцизний податок з роздрібного продажу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів та інших підакцизних товарів за ставкою 5 відсотків реалізованого товару. З початку року загальна сума надходжень до місцевих бюджетів від платників нового акцизу перевищила 16 мільйонів гривень.

Сплата цього податку відбувається до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Реєстрація контролюючими органами таких суб’єктів господарювання, як платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації.

На думку фахівців ДФС, у забезпеченні повноти сплати цього податку значну роль можуть відіграти самі представники громадськості, які, купуючи підакцизні товари, отримують фіскальні чеки і таким чином контролюють оподаткування та наповнення місцевих бюджетів.

До платників акцизного податку віднесені особи, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Ця норма набула чинності згідно з ухваленим Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII від 28.12.2014, яким внесено зміни та доповнення до розділу «Акцизний податок» Податкового кодексу України.

Ставка податку встановлюється рішенням сільських, селищних та міських рад у відсотках від вартості підакцизних товарів (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

Водночас, акцизний податок за цією ставкою сплачується платниками податків починаючи з 1 січня 2015 року незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, оскільки Кодексом передбачена така єдина ставка у розмірі 5 відсотків.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення