Міська "Просвіта" ухвалила план заходів до 200-ліття від дня народження Тараса ШевченкаУ січні відбулося перше цьогорічне засідання правління Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта», на якому було ухвалено заходи до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка на першу половину 2014 року.У січні відбулося перше цьогорічне засідання правління Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта», на якому було ухвалено заходи до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка на першу половину 2014 року. Один із найголовніших заходів «Просвіти» – відеофільм «Земля Подільська, яку сходив Тарас» про перебування Тараса Шевченка на Поділлі восени 1846 року. Голова правління Зоя Діденко розповіла про роботу над фільмом, прем’єра якого планується на лютий.

Для найменших подолян правління «Просвіти» пропонуватиме розповідь-казку про Тараса Шевченка, яку можна інсценізувати у дошкільних навчальних закладах.

У виставковій залі Народного Дому «Просвіти» відкриється виставка творів відомих художників міста Хмельницького на Шевченківську тематику.
Правління Товариства «Просвіта» спільно з управліннями освіти і культури Хмельницької міської ради підготувало персоніфіковану презентацію просвітницького видання про друзів Тараса Шевченка «Який я щасливий тою нелицемірною дружбою!», що відбудеться в Центральній міській бібліотеці за участю старшокласників тих шкіл обласного центру, які найактивніше співпрацюють з міською «Просвітою».
В Народному Домі пройде засідання круглого столу вчителів світової літератури навчальних закладів міста на тему «Творчість Тараса Шевченка на тлі західноєвропейської культури».

У лютому-березні в навчальних закладах обласного центру проходитиме конкурс читців на краще виконання поезій Тараса Шевченка, підсумковий етап якого уже традиційно відбудеться в світлиці Народного Дому «Просвіти», а його переможці стануть учасниками просвітницьких програм на ХОДТРК «Поділля-Центр».

В рамках просвітницького проекту «Вічний як народ» в обласному центрі триває конкурс вчительських та учнівських робіт на тему «Мій Шевченко», підсумки якого будуть оголошені в березні, а переможці відвідають Національний музей Тараса Шевченка у Києві.
Учні ліцею № 17 представлять композицію за мотивами поеми-містерії Тараса Шевченка «Великий льох», прем’єра якої відбудеться у березні.
Просвітницькі заходи пройдуть у НАДПСУ імені Богдана Хмельницького, в гуманітарно-педагогічній академії, університеті управління та права, в торговельно-економічному коледжі.

Хмельницькі просвітяни братимуть активну участь у всіх загальноміських заходах з нагоди славного ювілею Великого Кобзаря. Усі заходи висвітлюватимуться в ЗМІ.

Про це повідомила відповідальний секретар міської «Просвіти» Тетяна Мосійчук.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього