Міський голова Хмельницького підбив підсумки року
В останні дні 2015 року Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вирішив підбити підсумки року, що минає та окреслити свої плани на майбутній 2016-й. На прес-конференцію до очільника міста завітали журналісти всеукраїнських та місцевих видань, телевізійники, інтернет-блогери та громадські активісти.

Міський голова Хмельницького підбив підсумки року
В останні дні 2015 року Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вирішив підбити підсумки року, що минає та окреслити свої плани на майбутній 2016-й. На прес-конференцію до очільника міста завітали журналісти всеукраїнських та місцевих видань, телевізійники, інтернет-блогери та громадські активісти.

Хоча Олександр Сергійович обіймає посаду міського голови лише трохи більше місяця, питань до нього накопичилося чимало. На них міський голова відповідав протягом майже 2-х годин.

«Конструктивна критика та співпраця із громадськістю – запорука продуктивної роботи»

Розпочав Олександр Сергійович із підбиття підсумків року, що минає. Він підкреслив, що 2015-й був нелегким для країни, міста і кожного хмельничанина. «Підбиваючи підсумки року, що минає, мушу визнати, що він не дуже відрізняється від попереднього. Однак, усіх дещо здивували результати голосування. Я не приховую, що сприймаю довіру містян як величезний аванс та відповідальність. Це я повторюю і депутатському корпусу. Ми спільними зусиллями зробимо усе можливе, щоб виправдати довіру, щоб хмельничани залишились задоволеними від того, що проголосували саме за цих людей» – підкреслив міський голова.

«Лише за перший місяць роботи мені та команді вдалося прийняти особисто та вислухати майже 1 000 хмельничан»

Наголосив міський голова і на тому, що він продовжує виконувати свої обіцянки, які декларував перед виборами. Зокрема, чи не найважче очільнику міста дається «політика відкритих дверей». «Реальне спілкування із людьми дозволяє розуміти стан справ в місті, – наголосив Олександр Сергійович, – щодня до мого кабінету приходять 15 – 20 людей. Близько ста містян записуються на прийоми громадян з особистих питань, яких у мене було вже 2. На першій гарячій лінії, за годину, мені вдалося прийняти два десятка дзвінків. Такий режим роботи виснажує, але змушує мене пам’ятати, що я маю виправдати довіру виборців. Цього ж я вимагаю від усієї команди, з якою працюю».

Не припиняє спілкування із хмельничанами Олександр Симчишин і в соціальних мережах. Також голова міста розповів про електронні звернення, які уже місяць доступні хмельничанам на офіційних порталах міської ради. Вони передбачають можливість візуалізувати наявну проблему за допомогою фото чи відео та звернутися для її вирішення не виходячи з дому. Такою можливістю скористалося уже більше ста містян. Багато із питань потребують розпоряджень міського голови чи рішень сесії і виконкому. Деякі вдається вирішувати оперативно. Продовжуватиметься і пряма трансляція із засідань міської ради.

«Уже на наступну сесію виноситиметься проект рішення щодо впровадження електронних петицій. Тому прогнозую, що уже з лютого хмельничани зможуть скористатися і такою формою зворотного зв’язку. Кожному зверненню потрібно буде набрати три сотні голосів. Процес розгляду буде повністю висвітлюватися. Також доступною буде перегляд реакції заявника на вирішення його проблеми» – проанонсував міський голова.

«Після прийняття держбюджету Хмельницький став першим містом області та чи не єдиним в Україні, що ухвалив уточнений бюджет міста на 2016 рік ще до завершення поточного року»

Розповів Олександр Симчишин і про затверджений головний фінансовий документ міста. Нагадаємо, на вчорашній сесії міської ради депутати одноголосно підтримали проект бюджету Хмельницького на 2016 рік.

«Для того, щоб бюджет був максимально наближеним до вимог різних галузей міста, перед його ухваленням ми зібрали усіх розпорядників коштів та запитали, які є потреби. Такого раніше не робив ніхто. Тож ми отримали максимально близький до реальних потреб кошторис міста. Приємно, що бюджет є надзвичайно соціально спрямованим. Ми максимально врахували потреби усіх містян» – підсумував Олександр Симчишин.

Міський голова розповів, що у фінансовому документі передбачається збільшення вдвічі матеріальної допомоги для хмельничан, що звертаються за коштами для лікування. Також кожному із міських обранців буде виділено депутатський фонд, який витрачатиметься на ці ж потреби. Збільшено і видатки для чорнобильців, інвалідів та інших соціально незахищених верств населення. Змогли підняти суму для харчування школярів початкових класів та дітей у ДНЗ. Також пільговики продовжуватимуть користуватися правом на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Велика соціальна складова передбачається і у бюджеті розвитку на наступний рік. Він становитиме близько 174 мільйонів гривень. Визначатимуться із напрямками фінансування у лютому-березні. Однак, уже зараз відомо, що особливу увагу звернуть на житлово-комунальне господарство, ремонти доріг та фінансування для комунальних підприємств. Також приділять увагу освітленню на вулицях міста та у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів.

«Найближчих три місяці на нас чекає чимала робота. Вирішуватимемо долю професійно-технічної освіти»

Відтепер, фінансування закладів профтехосвіти, що розташовані на території міста, лягає на місцевий бюджет. Для цих потреб лише на І квартал 2016 року уже заклали 16,5 мільйонів гривень. Однак, міський голова наголосив, що залишати вищі професійні училища у такому вигляді він не буде. Уже працюють над тим, щоб радикально реформувати цю галузь. Очільник міста наголосив: «Потрібно відпрацювати оптимізацію цих закладів, ретельно вивчити потреби міського ринку праці. Цілком можливо, що частина ВПУ буде об’єднана, десь радикально переглянемо напрямки підготовки і з’ясуємо чи буде у комунальній власності майно училищ та гуртожитки. Тому запрошуємо громадськість до обговорення та пропозицій».

«Вимоги до потенційних працівників у мене прості – бажання працювати у команді та розуміння моїх принципів»

«Я свідомо стимулював інтерес громади до кадрових призначень, – наголосив Олександр Сергійович, – громадські обговорення кандидатів на посади очільників структурних підрозділів міської ради продовжуватимуться. Для мене важлива і думка фахового середовища. Призначатиму керівників лише після того, як пересвідчусь, що вони мають підтримку у середовищі, де працюватимуть».

На завершення Олександр Сергійович подякував присутнім за діалог та побажав гарних свят. Також наголосив, що наступну зустріч планує уже найближчим часом: коли він і його команда звітуватиме перед хмельничанами за 100 днів своєї роботи на посадах. Це буде масштабний публічний звіт перед громадою та прес-конференція для ЗМІ.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього