Міськрада Славути погрожує Кабміну Європейським судом
Уряд, грубо порушуючи норми закону, не виконував свої зобов\’язання по виділенні субвенції з державного бюджетуМіськрада Славути погрожує Кабміну Європейським судом
Якщо Кабінет Міністрів України найближчим часом в добровільному порядку не вирішить питання щодо повернення коштів територіальним громадам зон спостереження АЕС, у Славуті погрожують звернутися до Європейського суду.

Принаймні на засідання добровільного об\’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС» , що відбулося у Славуті, вирішили підтримати відповідне поданні міської ради, повідомляє Славута NEWS з посиланням на Славутський міськвиконком.

За словами учасників засідання, останні два роки Уряд, очолюваний Арсенієм Яценюком, грубо порушуючи норми закону, не виконував свої зобов\’язання по виділенні субвенції з державного бюджету: у 2014 році територіальні громади так і не дочекались від держави коштів у сумі 229 млн. 866 тис. грн., а у 2015 – до місцевих бюджетів надійшло лише 108 млн. 709 тис. грн. із 324 млн. 942 грн., що становить 33,5 % від суми, перерахованої НАЕК «Енергоатом» на ці цілі.

\”На засіданні прийнято рішення звернутись до державних інституцій з проханням внести зміни до відповідних нормативно-правових актів, які нададуть територіальним громадам можливість повернути кошти, перераховані ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2014 році до державного бюджету на компенсацію економічного ризику населення, та дофінансувати територіальні громади за 2015 рік до рівня фактичних платежів ДП «НАЕК «Енергоатом», здійснених за відповідним збором у минулому році, а також – не допустити аналогічної ситуації у 2016 році. Якщо Кабінетом Міністрів України найближчим часом в добровільному порядку питання не вирішуватиметься, присутні на засіданні висловили свою рішучу підтримку на подання Славутською міською радою відповідної скарги до Європейського суду з прав людини, адже українські суди різних інстанції відмовили у задоволенні законних вимог громад\”, – повідомляють у прес-службі Славутського МВК.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення