Місто Хмельницький готується відзначати знаменну та визначну для кожного українця подію – 200-річчя від дня народження Тараса ШевченкаВесь життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря вчить і надихає нас любити свою Вітчизну, безкорисливо служити їй, берегти та розвивати українське слово, пісню, традицію…Весь життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря вчить і надихає нас любити свою Вітчизну, безкорисливо служити їй, берегти та розвивати українське слово, пісню, традицію…

5 лютого у концертній залі дитячої школи мистецтв відбувся творчий звіт майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва міста Хмельницького «Свою Україну любіть!», присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка, як своєрідне підведення підсумків роботи за певний період, як змагання за звання «найкращого» у національно-патріотичному вихованні, у формуванні культури мовлення та мислення через красу і багатство Шевченківського слова. altКращі з кращих майстрів мистецтв та аматори народного мистецтва міста Хмельницького демонстрували свою творчість, віддаючи шану Великому Кобзарю. Виконавську майстерність учасників оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли фахівці галузі культури, провідні митці та діячі мистецтв міста й області. Від міської влади учасників творчого концерту-звіту привітав начальник управління культури і туризму міської ради Альбін Тарчевський.

“Місто пишається своїми творчими колективами, а на сьогодні їх створено і працює 127, в тому числі 2 муніципальних професійних та 30 аматорських, які носять почесні звання зразкового та народного – і це найбільша кількість в області. altВ них займається близько 3000 хмельничан різних вікових категорій. Художні колективи міста вносять вагомий внесок у розбудову міського культурного простору, проведення загальноміських заходів, гідно представляють Хмельницький і область на конкурсах, святах, звітах як всеукраїнського, так і міжнародного рівнів”, – зазначив у своєму вітальному слові Альбін Тарчевський. – В усі часи сфера культури і мистецтва була і залишається справжнім барометром суспільного та економічного життя, запорукою поступального розвитку будь-якого суспільства. Зважаючи на це, влада міста Хмельницького докладає всіх зусиль для всебічної підтримки та розвитку закладів культури, художніх колективів, митців та аматорів народного мистецтва, громадських ініціатив.

Впродовж 8 років щорічно 14 талановитих дітей та 20 їх наставників, провідних митців нашого міста отримують щомісячно фінансову підтримку у вигляді персональних стипендій міської ради. Щорічно сума видатків складає близько 200 тис.грн. Завдяки систематичній цілеспрямованій підтримці влади творчі колективи міста, окремі виконавці мають змогу брати участь у фестивалях і конкурсах всіх рівнів, на що у 2013 році використано 60,8 тис.грн. бюджетних коштів.

Як результат, здобуто 677 престижних перемог, налагоджено дружні зв’язки між колективами України та зарубіжжя. Хмельницький з кожним роком все впевненіше заявляє про себе як про місто проведення фестивалів і конкурсів. Нами започатковано і успішно проводяться фестиваль хорової музики «Співоча асамблея»; фестиваль-конкурс народної хореографії імені В.Глушенкова; фестиваль джазової музики «Поділля джаз-фест»; фестиваль-конкурс бальної та сучасної хореографії на Кубок міського голови «Успіх» та інші визначні події у мистецькому житті не лише нашого обласного центру, а й України загалом”.

Начальник управління культури і туризму переказав слова щирої вдячності й поваги усім працівникам культури від міського голови Сергія Мельника, а колективам-учасникам творчого звіту побажав вдалого виступу.

У творчому звіті-концерті «В своїй хаті своя правда…», що тривав півтори години, було представлено 21 художній колектив та виконавець, всього близько 300 учасників різного віку, які продемонстрували високу виконавську майстерність та культуру сцени. Вдалим, на думку обласного журі, був творчий задум режисера-постановника концерту, лауреата міської премії імені Б.Хмельницького Іванни Мазурук. Прекрасно справилися зі своїм завданням ведучі концерту – солісти муніципального естрадно-духового оркестру Марина Українець та Артем Ромасюков.

За результатами творчого звіту-концерту кращі колективи представлятимуть Хмельниччину на заключному етапі Всеукраїнського творчого звіту, який відбудеться у місті Києві в Національному палаці мистецтв «Україна».

Справжньою окрасою творчого звіту була виставка фотографій, творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва під красномовною назвою «Моя любов сягає неба…», в якій були представлені кращі роботи фотомайстрів, художників – викладачів та учнів початкових мистецьких навчальних закладів, майстрів народного мистецтва у різних жанрах – художня обробка деревини, шкіри, художній розпис, вишивка, кераміка, бісероплетіння, писанкарство, народна іграшка тощо. Професійною за побудовою та оформленням була композиція виставки, авторами якої стали заслужений художник України Олена Скорупська та мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Людмила Рожко-Павленко.

Місто Хмельницький готується відзначати знаменну та визначну для кожного українця подію – 200-річчя від дня народження Тараса ШевченкаМісто Хмельницький готується відзначати знаменну та визначну для кожного українця подію – 200-річчя від дня народження Тараса ШевченкаМісто Хмельницький готується відзначати знаменну та визначну для кожного українця подію – 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

За матеріалами: http://www.khmelnytsky.com

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього