Музей Хмельницького представляє нову виставкуВ музеї Б.Хмельницького розпочала роботу виставка \”…роскрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є\”, що репрезентує основні віхи просвітницько-культурницької діяльності етнографа, фольклориста, одного з фундаторів Української автокефальної православної церкви Марка Грушевського.В музеї Б.Хмельницького розпочала роботу виставка \”…роскрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є\”, що репрезентує основні віхи просвітницько-культурницької діяльності етнографа, фольклориста, одного з фундаторів Української автокефальної православної церкви Марка Грушевського.

Найбільш плідним етапом його життя стало перебування на Чигиринщині, зокрема в Суботові, де протягом 1897 -1910 рр. о. Марко очолював клір Свято-Михайлівської церкви. Тут ним були укладені збірки \”Дитина у звичаях і віруваннях українського народа\”, \”Дитячи забавки та гри усяки\”, \”З життя селян на Чигиринщині\”, \”Гетьманське гніздо: урочища і перекази села Суботова\”.

На виставці представлені книги, світлини суботівських старожитностей, портрети з особистої колекції Марка Грушевського (фонди НІКЗ \”Чигирин\”), численні фотокопії документів, реконструкції дитячих іграшок кінця ХІХ- початку ХХ ст.

Експозиція підготовлена спільно з історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського в м. Києві.

Надія Кукса,

старший науковий співробітник

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього