Музей Хмельницького представляє нову виставку

Музей Хмельницького представляє нову виставкуВ музеї Б.Хмельницького розпочала роботу виставка \”…роскрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є\”, що репрезентує основні віхи просвітницько-культурницької діяльності етнографа, фольклориста, одного з фундаторів Української автокефальної православної церкви Марка Грушевського.В музеї Б.Хмельницького розпочала роботу виставка \”…роскрить правдиво очі всім об українському народові, який він справді є\”, що репрезентує основні віхи просвітницько-культурницької діяльності етнографа, фольклориста, одного з фундаторів Української автокефальної православної церкви Марка Грушевського.

Найбільш плідним етапом його життя стало перебування на Чигиринщині, зокрема в Суботові, де протягом 1897 -1910 рр. о. Марко очолював клір Свято-Михайлівської церкви. Тут ним були укладені збірки \”Дитина у звичаях і віруваннях українського народа\”, \”Дитячи забавки та гри усяки\”, \”З життя селян на Чигиринщині\”, \”Гетьманське гніздо: урочища і перекази села Суботова\”.

На виставці представлені книги, світлини суботівських старожитностей, портрети з особистої колекції Марка Грушевського (фонди НІКЗ \”Чигирин\”), численні фотокопії документів, реконструкції дитячих іграшок кінця ХІХ- початку ХХ ст.

Експозиція підготовлена спільно з історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського в м. Києві.

Надія Кукса,

старший науковий співробітник

Залишити відповідь