Міжнародний день боротьби з пестицидами
День боротьби з пестицидами відзначається у день, коли в 1984р. на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа.Міжнародний день боротьби з пестицидами
День боротьби з пестицидами відзначається 3 грудня, у день, коли в 1984р. на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. В цей день екологи усього світу нагадують про накопичення у довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів.
Пестицидами називають велику групу речовин переважно синтетичного походження, які використовують для знищення або пригнічення рослин та живих організмів, небажаних для людини.
Після Другої світової війни широкомасштабне виробництво й застосування пестицидів та добрив призвело спочатку до різкого збільшення врожайності сільськогосподарських культур. Однак зі зростанням застосування пестицидів у багатьох цільових шкідників почала вироблятися стійкість до них. Це примушувало збільшувати дози. Пестициди часто вбивали не тільки цільових комах, але також і корисні види. Крім того, пестициди знищували ґрунтові мікроорганізми, які грають ключову роль в забезпечені рослин поживними речовинами, необхідними для зростання й розвитку. Вони розповсюджувалися з повітряними потоками, забруднювали довколишні ділянки і завдавали шкоди популяціям птахів, ссавців, риб та інших видів.
Особлива небезпека для здоров’я людей та навколишнього середовища – це стійкість пестицидів у довкіллі, а також здатність їх залишків мігрувати по харчовим ланцюгам та накопичуватися в організмах людей і тварин у зростаючих концентраціях.
З початку 70-х років минулого сторіччя внаслідок низки причин розпочалося системне накопичення залишків пестицидів та агрохімікатів на складах сільськогосподарських підприємств (заборона використання окремих високотоксичних пестицидів, закінчення терміну придатності, пошкодження тари та маркування внаслідок неналежного зберігання), що призвело до появи значної кількості непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.
Проблема непридатних пестицидів та отрутохімікатів актуальна і для Хмельницької області, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації. На сьогоднішній день на території області залишається близько 255 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. Враховуючи потенційну небезпеку цих речовин, Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації постійно приділяє особливу увагу вирішенню цієї проблеми.
Так, у 2015 році на території Городоцького, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Чемеровецького районів та міста Славута проведено роботи з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та підготовлено понад 93 тонни до вивезення на утилізацію.
Загалом, протягом 2007-2013 років з території області вже вивезено на утилізацію понад 1320 тонн непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього