Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови, 2010 року в Тернополі ухвалила, що Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня.
Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови, 2010 року в Тернополі ухвалила, що Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Річка Дністер за велечиною є другою рікою на території нашої держави після Дніпра.
Назва «Дністер» відома давно. Перша згадка річки датована V ст. до н.е. у творах Геродота під назвою «Тірас» (ця назва має декілька походжень: іранське означає швидкий; курдське – дикий, неприборканий). Ще є згадка з античних часів про назву «Династріс» в IV ст. Амміаном Марцелліном. А взагалі, пояснення походження назви річки Дністер може бути простим: «дон» – вода, «стрий» – швидкий.
Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут річка займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області).
Вздовж Дністра створено чимало заповідних зон — національних природних парків, заказників, пам’яток природи. На Хмельниччині це – «Національний природний парк «Подільські Товтри».
Ідея відзначення Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.