Міжнародний день Дністра
Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови, 2010 року в Тернополі ухвалила, що Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня.Міжнародний день Дністра
Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови, 2010 року в Тернополі ухвалила, що Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Річка Дністер за велечиною є другою рікою на території нашої держави після Дніпра.
Назва «Дністер» відома давно. Перша згадка річки датована V ст. до н.е. у творах Геродота під назвою «Тірас» (ця назва має декілька походжень: іранське означає швидкий; курдське – дикий, неприборканий). Ще є згадка з античних часів про назву «Династріс» в IV ст. Амміаном Марцелліном. А взагалі, пояснення походження назви річки Дністер може бути простим: «дон» – вода, «стрий» – швидкий.
Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут річка займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області).
Вздовж Дністра створено чимало заповідних зон — національних природних парків, заказників, пам’яток природи. На Хмельниччині це – «Національний природний парк «Подільські Товтри».

Ідея відзначення Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього