Вже з 11 червня українцям обіцяють безвізовий режим. Місяць тому Рада Європейського союзу затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України.

Нині аби отримати біометричний паспорт, хмельничани записуються у паспортних столах за місяць наперед. В очікуванні  сезону літніх відпусток люди вже поклали око на країни, котрі доти були не надто доступними для більшості пересічних українців.

Паспортний стіл на вулиці Пушкіна день за днем переживає справжню навалу людей. Задовго до відкриття хмельничани шикуються у чергу, аби далі отримати талон до черги електронної.

Аби пройти процедуру оформлення документів, необов’язково відстоювати живу чергу “по-старому”. Можна записатися в електронну чергу ДМС на сайті організації. Так ви точно будете знати куди і о котрій годині вам підходити. Сервіс дозволяє записатися не більше як за два тижні. На 15-й день можна записатися в онлайн-сервісі о 0 год. 00 хв. кожного робочого дня.

Записатися до електронної черги можна також на місці, у підрозділі ДМС через термінал. Місця у черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом та терміналом за принципом квотування.

Вартість послуги варіюється в залежності від термінів виконання. Напріклад: у разі оформлення паспорта в ДМС протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп. У разі термінового, протягом 7 робочих днів810 грн. 32 коп.

У паспортному сервісі “Документ” вартість буде трохи віше: 957 грн. 32 коп. за 20 днів і 1210 грн. 32 коп. за 7 днів.

Які документи необхідні

– Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (ІПН)

– Паспорт громадянина України.

– Анкета-заява, яку можна заповнити в самому відділенні.

– Чек за оплату адміністративного збору

При замовленні другого закордонного паспорта обов’язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа.

У разі викрадення попереднього паспорта для виїзду за кордон, потрібен витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Сфотографуватися потрібно також на місці.

Біометричний паспорт для дітей

Якщо раніше дані дитини можна було вписати в паспорт одного з батьків, то з січня 2015 року закордонний паспорт видають навіть новонародженим.

Якщо дитині менше 14 років і в неї немає внутрішнього паспорта, тоді необхідно надати працівникам ДМС свідоцтво про народження.

Для дитини, яка досягла 14-річного віку, необхідний паспорт громадянина України.

В іншому перелік документів для неповнолітніх майже такий же як і для дорослих:

– анкета-заява від одного з батьків, яка пишеться на місці

– індивідуальний податковий номер фізичної особи за наявності

– чеки за сплату адміністративного збору

–  оригінали паспортів батьків

– якщо батьки перебувають у шлюбі, необхідно свідоцтво про шлюб.

– у випадку, якщо батьки не одружені — заяву подає той з батьків, з ким проживає дитина. Факт спільного проживання підтверджує наявність довідки про місце реєстрації дитини, яку теж потрібно мати при собі.

Біометричний паспорт – це необов’язково. Якщо вас влаштовує ваш старий паспорт, можна подорожувати з ним. Однак візи європейських країн доведеться отримувати як і раніше – звертаючись до консульств і сплачуючи консульські збори.

Не всі країни Європи можна буде відвідувати без віз. Наприклад, Велика Британія (яка ще в Євросоюзі) і Ірландія мають спеціальні умови в’їзду.

Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн і Швейцарія не входять в Європейський союз, хоча ці країни можна було відвідувати з шенгенською візою. Для відвідування цих країн також доведеться робити візи.

 

 

 

В Головному управління Міграційної служби у Хмельницькій області повідомляють: за перший квартал цього року встигли видати вже 19 тисяч біометричних паспортів.

 

 

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницькому вже віддрукували вісім десятків європейських паспортів

Юні хмельничани, які досягли 16-річного віку уже можуть